Новини

Повернутися до переліку новин

Лише 9% українського бізнесу зважають на екологію: історії успіху зелених проєктів на онлайн-конференції за підтримки ЄБРР та уряду США

Знайомство з круговою економікою, поради з переходу до моделі «роби-використовуй-переробляй» та діяльність ЄБРР у напрямі підтримки зелених ініціатив,— про все це дізналися близько 150 учасників онлайн-конференції «Кругова економіка: можливості й переваги для малих, середніх та великих компаній». Подія пройшла за підтримки США в рамках Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР (Інші донори: Італія, Корея, Люксембург, Норвегія, Швейцарія, Швеція, Японія, та ТайваньБізнес — Фонд Технічного Співробітництва ЄБРР, та США). 

55% з понад 50 мільярдів тонн парникових викидів генерує щороку неефективна енергетична система, а 45% — лінійна економіка, що характеризується переспоживанням, хибними підходами до виробництва товарів та браком системного мислення. На відміну від лінійної економіки, кругова економіка це економіка з нульовим рівнем відходів, в якій все вироблене і спожите може безпечно "повернутися" в природу і суспільство.

 «За результатами дослідження ЄБРР з оцінки бізнес-середовища України, зокрема, малого та середнього бізнесу, лише 9% підприємців турбує вплив їхнього бізнесу на довкілля та екологію», —  зазначила Катерина Рігг, керівник напряму підтримки та розвитку МСБ в Україні, ЄБРР.

Підтримка та розвиток зеленої економіки є одним із пріоритетів діяльності ЄБРР, проведення освітніх заходів з метою підвищення екологічної свідомості та ресурсоефективності допоможе скоротити витрати малого та середнього в довгостроковій перспективі та зберегти довкілля.

Учасник конференції мережа хімчисток Pastiralla, діяльність якої вже направлена на подовження життєвого циклу речей, підтримують сталий розвиток та впроваджують зелені рішення. «Ми розробили біорозкладні плечики з переробленого картону і замінили ними пластикові. Наразі інвестували в розробку інноваційних плічок з міцелію і конопель (100% органіка). Повністю прибрали використання паперу, квитанцію надсилаємо в зручний чат – таким чином, перехід на використання цифрових рішень скоротив наші витрати на 155 тис грн на рік. Окрім цього запровадили у компанії культуру сортування сміття та 70% віддаємо на переробку: На виробництві встановили систему рециркуляція води, що дозволяє споживати замість 18 куб м на день — 6 куб м.», —  розказала Наталія Грушевська, засновниця компанії Pastiralla.

Кав’ярня Yellow Place була одним з кругових проєктів, який представила компанія Good Wine. З огляду на те, що стати одразу ж 100%-во сталим бізнесом може бути фінансово обтяжливим, Yellow Place почали з маленьких кроків. «Ми сортуємо сміття, відмовилися від паперових стаканчиків, трубочок, адже 99,75% з них не підлягають переробці. Важливою складовою зеленої політики кав’ярні є також екопросвітництво у соцмережах: у своїх дописах ми розвінчує міфи та даємо поради, як бути екосвідомим у повсякденному житті», —  прокоментувала Надія Савенкова, засновниця Yellow Place, керівниця відділу ЗЕД ТОВ Бюро Вин Good Wine. 

Анастасія Соботюк, директорка зі зв’язків з інвесторами компанії МХП, поділилася знаннями та власним практичним досвідом становлення культури ведення  зеленого бізнесу у харчовій промисловості: «Світ змінюється, і разом з цим потребують змін компаній, які  поважають споживачів. Той, хто сьогодні розуміє, що кругова економіка — це не тренд, а реальні дії, прямує на крок вперед, досягнення бізнес-цілей, встановлює нові правила і розвиває культуру ведення бізнесу».

ЄБРР у свою чергу підтримує проєкти, які спрямовані на енергоефективність та екологічний менеджмент. Наприклад, підвищення ефективності використання енергії, води, паливних ресурсів, скорочення відходів тощо. Наразі, зелені проєкти складають близько 10% всіх консалтингових проєктів, реалізованих за підтримки ЄБРР та донорів у напрямі розвитку МСБ.

Прикладом такого зеленого проєкту в Україні слугує Вальдорфська школа «Ступені» в м. Одесі. Навчальний заклад отримав фінансування від ЄС у рамках ініціативи EU4Business на проведення енергетичної інспекції після успішної подачі заявки в ЄБРР. Після модернізації системи опалення, класи стали набагато теплішими взимку, а технічне обслуговування будівлі  стало коштувати на півмільйона гривень на рік менше, ніж до того. До співпраці з ЄБРР та ЄС через погане опалення вони користувалися електричними обігрівачами, що призводило до надлишку використання електроенергії.


ЄБРР є провідним інституційним інвестором в Україні. Лише за останні два роки Банк виділив 2 млрд євро для економіки країни. ЄБРР фінансує інфраструктуру, енергоефективність та енергетичну безпеку, сільськогосподарські та промислові проєкти, а також невеликі компанії. Також надає індивідуальні бізнес-поради невеликим підприємствам, щоб покращити їхню продуктивність та стимулювати розвиток.
 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!