Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

На котельні підприємства здійснено заміну старих котлів на більш сучасні. Чи потрібно тепер оновлювати дані щодо взяття на держоблік?

На котельні підприємства, що належить до І групи та перебуває на держобліку, здійснено заміну старих котлів на більш сучасні. Чи потрібно тепер оновлювати дані щодо взяття на держоблік?

Відповідь: Вимоги щодо єдиного на території України порядку подання матеріалів для взяття на державний облік підприємств, установ, організацій, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із стаціонарних джерел, регламентовано Інструкцією про порядок та критерії взяття на державний облік об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, затвердженою наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 10 травня 2002 року № 177 (далі — Інструкція).

Згідно з п. 4.1 Інструкції, підприємства, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із стаціонарних джерел, за результатами інвентаризації встановлюють необхідність взяття їх на державний облік за встановленими критеріями.

Зокрема, це:

 

  • об’єкти — якщо в їх викидах присутня хоча б одна забруднююча речовина (або група речовин), потенційний викид якої рівний або перевищує величину, зазначену в Переліку забруднюючих речовин та порогових значень потенційних викидів, за якими здійснюється державний облік (додаток 1 до Інструкції);
  • види та обсяги забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, — за умови, що обсяг потенційних викидів рівний або перевищує порогові значення за окремою речовиною або групою речовин, наведених у додатку 1 до цієї Інструкції.
  • Якщо після реконструкції котельного обладнання вказані критерії наявні, підприємство готують документи та подають їх до Мінекоенерго для коригування видів та обсягів викидів.

До Мінекоенерго необхідно надати у письмовій та електронній формі (XML-файл):

  • клопотання про взяття об’єкта на державний облік (зняття з обліку) за довільною формою на бланку заявника;
  • загальні відомості про об’єкт (додаток 2 до Інструкції);
  • інформацію про види та обсяги забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, за формою, яка наведена в табл. 2.1 додатка 2 до Інструкції;
  • копію листа про реєстрацію звіту з інвентаризації викидів забруднюючих речовин;
  • матеріали, які підтверджують достовірність геодезичних координат об’єкта (копія технічного звіту з визначення геодезичних координат географічного центру (центроїда).

Матеріал є частиною публікації «ТОП-10».

Повна версія — у журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №9, 2020.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!