Новини

Повернутися до переліку новин

На котельні підприємства здійснено заміну старих котлів на більш сучасні. Чи потрібно тепер оновлювати дані щодо взяття на держоблік?

На котельні підприємства, що належить до І групи та перебуває на держобліку, здійснено заміну старих котлів на більш сучасні. Чи потрібно тепер оновлювати дані щодо взяття на держоблік?

Відповідь: Вимоги щодо єдиного на території України порядку подання матеріалів для взяття на державний облік підприємств, установ, організацій, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із стаціонарних джерел, регламентовано Інструкцією про порядок та критерії взяття на державний облік об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, затвердженою наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 10 травня 2002 року № 177 (далі — Інструкція).

Згідно з п. 4.1 Інструкції, підприємства, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із стаціонарних джерел, за результатами інвентаризації встановлюють необхідність взяття їх на державний облік за встановленими критеріями.

Зокрема, це:

  • об’єкти — якщо в їх викидах присутня хоча б одна забруднююча речовина (або група речовин), потенційний викид якої рівний або перевищує величину, зазначену в Переліку забруднюючих речовин та порогових значень потенційних викидів, за якими здійснюється державний облік (додаток 1 до Інструкції);
  • види та обсяги забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, — за умови, що обсяг потенційних викидів рівний або перевищує порогові значення за окремою речовиною або групою речовин, наведених у додатку 1 до цієї Інструкції.
  • Якщо після реконструкції котельного обладнання вказані критерії наявні, підприємство готують документи та подають їх до Мінекоенерго для коригування видів та обсягів викидів.

До Мінекоенерго необхідно надати у письмовій та електронній формі (XML-файл):

  • клопотання про взяття об’єкта на державний облік (зняття з обліку) за довільною формою на бланку заявника;
  • загальні відомості про об’єкт (додаток 2 до Інструкції);
  • інформацію про види та обсяги забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, за формою, яка наведена в табл. 2.1 додатка 2 до Інструкції;
  • копію листа про реєстрацію звіту з інвентаризації викидів забруднюючих речовин;
  • матеріали, які підтверджують достовірність геодезичних координат об’єкта (копія технічного звіту з визначення геодезичних координат географічного центру (центроїда).

Матеріал є частиною публікації «ТОП-10».

Повна версія — у журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №9, 2020.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!