Експерти Всесвітньої метеорологічної організації (World Meteorological Organization, WMO) прийшли до висновку, що всупереч уповільненню індустріального виробництва, пов'язаного з пандемією COVID-19 та карантином, концентрація вуглекислого газу в атмосфері як і раніше дуже висока, – повідомляє Eco Technology з посиланням на UN News.
У 2020 році обсяги викидів парникових газів скоротилися, однак зміна рівня концентрації CO2 була незначною у порівнянні зі стандартними коливаннями річних показників. За попередніми оцінками, глобальний рівень емісій скоротиться у 2020 році мінімум на 4,2%, максимум – на 7,5%. Як підкреслюють експерти, це не призведе до суттєвого зменшення рівня концентрації CO2 в атмосфері.
«У 2019 році стався черговий стрибок зростання – рівень вуглекислого газу підвищився і середній річний показник досяг позначки в 410 частин на мільйон...», – йдеться в пресрелізі WMO. Як відзначають фахівці, з 1990 року на 45% збільшився й загальний радіаційний вплив парникових газів на планету, і в першу чергу, це вуглекислий газ.
«Вуглекислий газ залишається в атмосфері століттями, а в океані – ще довше. В останній раз порівнянна концентрація CO2 на Землі спостерігалася 3-5 мільйонів років тому, коли температура була на 2-3 градуси вище і рівень моря був на 10-20 метрів вище, ніж зараз. Але тоді на планеті не було 7,7 мільярда жителів», – сказав Генеральний секретар WMO Петтері Таалас.
«У 2015 році ми перевищили позначку в 400 частин на мільйон, а всього чотири роки по тому – позначку в 410 частин на мільйон. Таких темпів зростання в історії спостережень ще не було. Скорочення викидів, пов'язаних з карантином, – це лише крихітна точка на графіку», – додав він.
Глава WMO підкреслив, що навряд чи можна розглядати пандемію як розв'язання проблеми глобального потепління. Разом з тим, пандемія і зміни, що відбулися в її рамках, можуть стати відправною точкою для більш рішучих заходів зі скорочення шкідливих викидів та боротьби з глобальним потеплінням.
Професор Таалас також зазначив, що для досягнення цілей Паризької кліматичної угоди 2015 року, в якій уряди зобов'язалися зупинити підвищення температури на 1,5°C у порівнянні з доіндустріальним періодом, світу необхідно перейти від вугільної, нафтової та газової енергії до сонячної, вітрової, гідроенергетичної та атомної енергетики, а також використовувати чисті види транспорту, такі як електромобілі, транспорт на біопаливі та водні, велосипеди.
За матеріалами https://ecotech.news/
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»