Із активним розвитком промисловості ще в минулому столітті в Європі почали активно формувати закони, направлені на збереження і охорону довкілля.
А для вдалого розвитку і реалізації таких законів необхідні були гарантії, які спричинили необхідність появи та розвитку екологічного страхування. В нашому столітті, вже з багаторічним досвідом вирішення екологічних проблем, розвинуті країни розробили тактику і стратегію в сфері охорони довкілля, що дозволило відштовхуватися від них при веденні промислової діяльності та зумовили необхідність мати запасний варіант, адже техногенні катастрофи для будь-якої компанії стають великим фінансовим тягарем.
Проте на цей час в країнах Європи екологічне страхування перебуває у стадії розвитку і не покриває в повній мірі збитків, які завдаються природі, оскільки орієнтоване переважно на компенсацію збитків фізичних і юридичних осіб. Стандартні поліси страхування загальної відповідальності і майна виключають більшість втрат, пов'язаних із забрудненням навколишнього середовища, за дуже рідкісними винятками, такими як дим від неконтрольованого пожежі або дим від несправної системи опалення або кондиціонування повітря.
У європейській практиці переважають екологічне страхування відповідальності та екологічне майнове страхування.
Норма страхування діяльності певних типів установок, що створюють загрозу для довкілля, з метою гарантування фінансового забезпечення можливої відповідальності за шкоду, заподіяну забрудненням довкілля, міститься і в Законі Німеччини про матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну екологічними правопорушеннями.
Страхування потенційної відповідальності за шкоду як наслідок екологічних правопорушень здійснюється також у Бельгії, Великобританії, Нідерландах, Італії, Швейцарії, та в інших країнах.
Страхування в цих країнах є могутнім фінансовим механізмом, що регулює цілу низку проблем, які стосуються безпечної роботи підприємства та його відповідальності перед третьою стороною, а також питань охорони навколишнього середовища.
Звертатись до страхування відповідальності потенційних порушників змушує, насамперед, жорсткість судових рішень у випадку порушення природоохоронного законодавства. При цьому досить поширене добровільне страхування відповідальності за відшкодування збитків від аварійного забруднення навколишнього середовища в межах загального страхування цивільної відповідальності підприємств.
Основні умови договорів екологічного страхування в світі:
Джерело Прес-служба Ecobusiness Group
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»