Можливі напрямки співпраці обговорили під час зустрічі заступниця Міністра Олена Крамаренко та представники Шведського хімічного агентства KEMI. Зокрема йшлося про хід реалізації реформи в Україні, впровадження європейських регламентів REACH+CLP та реалізацію положень Мінаматської конвенції про ртуть.
Олена Крамаренко: Україна на шляху до ЄС вже розпочала велику реформу національної системи хімічної безпеки – за європейськими стандартами та з урахуванням європейського досвіду. Рамковий євроінтеграційний Закон прийнято, наразі ми напрацьовуємо необхідну підзаконну базу. Наша мета – імплементувати регламенти ЄС, побудувати в країні ефективну систему контролю за обігом хімічної продукції, встановити прозорі правила роботи на цьому ринку, а у підсумку – убезпечити довкілля і людей від можливого шкідливого впливу хімікатів. Тож досвід КЕМІ для нас вкрай важливий.
За словами шведських колег, навіть зараз, не будучи повноцінним членом ЄС, Україна може запровадити європейські правила роботи у секторі. Це полегшить співпрацю українських виробників з міжнародними. Наприклад, вже зараз цілком можливо перейти на європейську систему класифікації і маркування хімічних речовин, встановити аналогічні обмеження щодо виробництва та обігу небезпечних хімікатів і певної продукції.
У рамках зустрічі домовилися, що KEMI надасть Міндовкіллю практичну технічну допомогу у:
Нагадаємо, шведське агентство хімічних речовин KEMI базується у Стокгольмі.
Серед основних напрямів його діяльності:
Агентство також працює на глобальному рівні та має проєкти двосторонньої співпраці. Наприклад, з Албанією щодо наближення країни до ЄС тощо.
Джерело: Міндовкілля
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»