Новини

Повернутися до переліку новин

У найближче десятиліття cпека почне вбивати людей в п’ять разів частіше

Надзвичайно спекотних періодів буде ставати більше, навіть якщо країни по всій планеті почнуть скорочувати викиди парникових газів.

Зростання глобальних температур може призвести до серйозного збільшення людських смертей через спеку. А глобальні показники смертності радикально підскочать вже у найближче десятиліття, - застерігають вчені. Частота періодів фатально високих температур стрімко буде зростати у майже всіх регіонах на планеті, якщо інтенсивність викидів парникових газів збережеться на нинішньому рівні. Навіть якщо країни виконають Паризьку кліматичну угоду, смертність через спеку все одно продовжить зростати, хоч і менш стрімко.

Вчені змоделювали потенційні ефекти від змін у зростанні викидів парникових газів, щільності населення і готовності до високих температур у більш ніж 400 спільнотах у 20 країнах між 2031 і 2080 роками. При цьому, для порівняння вони брали дані за 1971 рік. Періодом аномальної спеки вважалося підвищення температури хоча б на 5% від середнього показника у цей відрізок року впродовж двох і більше днів. Вчені підрахували, що за найгірших умов, коли викиди парникових газів і щільність населення високі, а рівень готовності до спеки – низький, смертність через спекотну погоду в США і Австралії буде більшою у п’ять разів від зафіксованих раніше випадків. У тропічних і субтропічних регіонах ситуація ще гірша. Найгірший прогноз вчені дають Колумбії, Філіппінам і Бразилії, які розташовані близько до екватора. Читайте також Експерти розповіли, як правильно вдягатися на роботу в літню спеку (відео) За умови високої готовності до спеки, зростання смертності від високих температур все одно буде відбуватися в усіх країнах окрім Молдови і Японії, де, на думку вчених, кількість населення буде скорочуватися. А в країнах, таких як Велика Британія, навіть за найкращих умов готовності і скорочення викидів смертність від спеки у найближче десятиліття подвоїться.

Джерело: www.ecology.unian.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!