Новини

Повернутися до переліку новин

У Житомирі планують обмежити використання одноразових пластикових пакетів

У Житомирі можуть обмежити використання одноразових пластикових пакетів. Відповідний проект рішення міської ради опубліковано на сайті Житомирської міської ради 21 лютого 2019 року.

Даним проектом розробники хочуть рекомендувати закладам торгівлі пропонувати покупцям альтернативу шкідливим для екології пластиковим пакетам, таку як паперові пакети чи багаторазові екоторбини.

Однак, Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради, зазначає:  «Рішення, у разі його прийняття носитиме рекомендаційний характер, адже органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень не можуть штрафувати продавців пластикових пакетів чи заборонити продаж таких товарів».

У першу чергу, за його словами, цей документ матиме просвітницький характер і спрямований на стимулювання місцевого бізнесу та громадськості до екологічно свідомих вчинків.

Стаття за темою: У Каховці вирішили обмежити використання поліетиленової продукції у торгових мережах

«Проблема використання поліетиленових пакетів у Житомирі піднімається давно, зокрема депутатським корпусом. Також цю проблему обговорювали на минулорічній Майстерні міста. В першу чергу, це проблема сміття, яке має глобальний характер і один із компонентів цього сміття, яке жодним чином не переробляється в світі це є пластикові пакети, яких щосекунди використовується понад 160 тисяч примірників. У рік це вже понад 5 трильйонів. Україна - одна з найгірших по переробці сміття, тому проблема пластикових пакетів є справді актуальною. Нажаль, наше законодавство суттєво відстає від передових країн, які вводять суттєві обмеження на використання пластикових пакетів від повної заборони до високих податків на використання в комерційних цілях. В Україні поки що є лише законопроект, який носить лише рекомендаційний характер про те, як боротися з цією проблемою», - каже Микола Костриця.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами Новини Житомира

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!