Новини

Повернутися до переліку новин

Україна б’є температурні рекорди, опереджаючи інші країни

В Україні середні показники температури  атмосферного повітря досягли критичної позначки і становлять 1,5 С.  Про це свідчать дані останньої доповіді Всесвітньої метеорологічної організації, які оприлюднив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час екологічного форуму у Києві.

Він нагадав, що Паризька кліматична угода якраз має на меті недопущення підвищення на планеті середньої глобальної температури вище на 1,5°C за показники доіндустріального періоду або моменту, коли людство почало активно використовувати викопне паливо в промислових масштабах.

«Маємо інформацію, що у 2018 році середня глобальна температура на планеті піднялася майже до 1°C вище показника доіндустріального періоду. Паризька кліматична угода визначає, що гранично допустима межа не вище 1,5°C.  Звертаю вашу увагу, що в Україні потепління відбувається дещо швидше, і за останніми даними  цей показник якраз становить біля 1,5°C», - повідомив Міністр.

При цьому у доповіді вказується, що згідно оприлюднених нещодавно даних  загалом на планеті останні чотири роки були найтеплішими за всю історію спостережень на тлі збереження довгострокової тенденції потепління.  Зоною найбільш інтенсивного потепління стала Арктика.

Міністр також озвучив дані ще однієї доповіді, яка належить Міжурядовій групі експертів зі зміни клімату про наслідки глобального потепління на 1,5 С, де вченими зроблено висновки, що обмеження глобального потепління потребує швидких та далекоглядних змін в землекористуванні, енергетиці, промисловості, будівництві, транспортних перевезеннях, плануванні міст. Водночас вчені вказують, що задля запобігання негативним тенденціям глобальні антропогенні викиди вуглекислого газу повинні скоротитися  до 2030 року приблизно на 45% порівняно з рівнем 2010 року і досягти нульового нетто показника приблизно до 2050 року. 

«Всі цифри є підтвердженням, що кліматична політика далеко не абстрактне явище, адже зміни клімату стосуються як довкілля, так і кожного з нас. З кожним роком на всіх  континентах підсилюються негативні і явні ознаки зміни клімату. Україна, на жаль, не виняток. Саме тому для нас важливо, щоб Книга правил по Паризькій угоді була ухвалена і почала працювати», - резюмував Міністр екології.
Він зазначив, що зміна клімату - це не тільки екологічна проблема. 

«Це проблема, яка стосується кожного. Моє завдання як міністра, щоб це розуміли і Уряд, і Верховна Рада, і Президент, і науковці, і громадські організації, і бізнес, і медіа, і кожен громадянин», - резюмував він.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами Міністерство екології та природних ресурсів України

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!