Держекоінспекція входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. В роботі Держекоінспекції є обов'язковою для застосування практика Верховного суду, оскільки, одним з напрямків роботи Держекоінспекції є претензійно-позовна робота.
21 лютого 2020 року у м. Києві на тренінгу «ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ та ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ у фокусі ВЕРХОВНОГО СУДУ» Світлана Чорнюк, начальник Відділу правового забезпечення Державної екологічної інспекції України, роз’яснить учасникам заходу рішення Верховного суду, які виносились на користь інспекції і використовуються при підготовці позовних заяв станом на сьогодні, зокрема:
Не зважаючи на наявність повноважень в Держекоінспекції та відповідного адміністративного ресурсу, останні роки робота органу не була достатньо ефективною, як в міру суб’єктивних так і об’єктивних обставин, а саме:
Для удосконалення роботи Держекоінспекції Урядом прийнято ряд рішень:
1) 31 травня 2017 р. № 616 схвалено Концепцію реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища;
2) 23 травня 2018 р. № 353 затверджено План заходів щодо реалізації Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища;
3) 21 лютого 2018 р. № 102 прийнято постанову «Питання реалізації Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища»;
Однак, значна частина завдань не була виконана у запланований період, а саме протягом 2017-2018 р.р. Так, зокрема, законопроект «Про Державну природоохоронну Службу» та «Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запровадження європейського досвіду про здійснення державного природоохоронного контролю)» так і не були прийняті.
Станом на сьогодні Урядом вживаються всі заходи, щодо впровадження нових підходів роботи органу, можливості впровадження європейських стандартів та усунення корупційної складової.
Так, 29 січня 2020 р. № 39 прийнято постанову «Про ліквідацію територіального та міжрегіонального територіального органу Державної екологічної інспекції».
Також Держекоінспекція бере участь у розробці законопроекту «Про державний екологічний контроль». Ведеться робота щодо розробки нової організаційної структур центрального апарату Держекоінспекції, із включенням до нього структурного підрозділу (Офісу контролю викидів у атмосферне повітря), визначення кола повноважень та спеціальних вимог до особового складу фахівців.
Детальніше дізнайтеся на тренінгу «ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ та ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ у фокусі ВЕРХОВНОГО СУДУ».
Головний експерт: Людмила Хоміч, віце-президент PAEU, автор публікацій з питань правового регулювання використання природних ресурсів, охорони довкілля та систем екологічного управління, експерт журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», юрист за фахом.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»