Новини

Повернутися до переліку новин

Як організувати відбір проб ґрунту та контроль шуму на межі санітарно-захисної зони?

Яким чином можливо організувати відбір проб ґрунту та контроль шуму на межі санітарно-захисної зони, якщо в межах 200 м є сусідні великі промислові підприємства? Також територія підприємства являє собою цілісну гідротехнічну споруду із твердим покриттям, а ґрунт є лише в клумбах.


Відповідь: За ст. 5, 13 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» від 23 травня 2017 року № 2059-VIII висновок з оцінки впливу на довкілля має містити порядок, строки та вимоги до здійснення післяпроєктного моніторингу. Суб’єкт господарювання забезпечує здійснення післяпроєктного моніторингу з метою:

  • виявлення будь-яких розбіжностей і відхилень у прогнозованих рівнях впливу та
  • ефективності заходів із запобігання забрудненню довкілля та його зменшення. 

За результатами післяпроєктного моніторингу, за потреби, суб’єкт господарювання та уповноважений територіальний орган, узгоджують вжиття додаткових заходів і дій із запобігання, уникнення, зменшення (пом’якшення), усунення, обмеження впливу господарської діяльності на довкілля.

Отже, післяпроєктний моніторинг має ґрунтуватися на даних звіту з оцінки впливу на довкілля. Зокрема, щодо поточного стану довкілля та прогнозованого рівня впливу з врахуванням кумулятивного впливу, наявності великих промислових підприємств та автомагістралі. Всі компоненти техногенного навантаження мають бути враховані у звіті з оцінки впливу на довкілля, у т. ч. на межі СЗЗ та на межі найближчої житлової забудови. Якщо кумулятивний вплив було оцінено та враховано, при здійсненні досліджень в межах післяпроєктного моніторингу Запитання не повинні виникати. 

Під час дослідження шуму на межі СЗЗ та найближчої житлової забудови в протоколі варто зазначити підприємства, які розташовані у відповідній точці дослідження.

Що стосується дослідження ґрунту. Оскільки висновок з оцінки впливу на довкілля є обов’язковим документом і вимоги, зазначені у висновку — обов’язкові до виконання, дослідження стану ґрунту мають проводитися, навіть якщо це ґрунт з поверхні клумб.

Увага, у №1, 2021 журналу «ECOBUSINESS.Екологія підприємства» ви знайдете відповіді на ще більше питань за темою:
  • Яким документом передбачено моніторинг та вплив на об’єкт ПЗФ?
  • Яким чином можливо організувати відбір проб ґрунту та контроль шуму на межі санітарно-захисної зони, якщо в межах 200 м є сусідні великі промислові підприємства? Також територія підприємства являє собою цілісну гідротехнічну споруду із твердим покриттям, а ґрунт є лише в клумбах.
  • Чи недостатньо буде розробити лише графік післяпроєктого моніторингу, адже у висновку ОВД вказано терміни проведення лабораторних досліджень?
  • Чи є типові плани та програма післяпроєктного моніторингу? Якщо немає, то як правильно їх розробити?
Рекомендуємо пройти курс дистанційного навчання «ПІСЛЯПРОЄКТНИЙ МОНІТОРИНГ: основи організації та проведення» вже у травні!

Слухачі будуть мати можливість

  • ознайомитися з нормативно-правовими актами у сфері післяпроєктного моніторингу планованої діяльності
  • отримати консультаційний супровід експертів під час проходження курсу
  • отримати практичні інструменти для ефективної діяльності та методологічні матеріали щодо післяпроєктного моніторингу

Термін навчання: 26-31 травня 2021.

ВАЖЛИВО! Курсом передбачено чотири онлайн-заняття, протягом яких  експерти відповідатимуть на запитання учасників щодо проведення та організації ПІСЛЯПРОЄКТНОГО МОНІТОРИНГУ.

Курс складається із модулів, які охоплюють загальні основи побудови системи післяпроєктного моніторингу планованої діяльності.


З питань участі:
0 800 215 522 (безкоштовно в межах України)
+38 066 690 87 10 (WhatsApp, Viber, Telegram)
sales@techmedia.com.ua


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!