Гострою проблемою в Україні є утилізація твердих побутових відходів. У багатьох великих містах сміттєзвалища переповнені. У Львові це обернулось трагедією з людськими жертвами. Як же вирішують цю проблему в Хмельницькому?
Нещодавно під час перезентації техніко-економічного обгрунтування будівництва сміттєпереробного комплексу в Хмельницькому міський голова Олександр Симчишин заявив: «Нагадую, що на початок 2016 року на сміттєзвалищі не було навіть елементарної ваги і ніхто не знав, скільки сміття продукують хмельничани. Тому всі розмови про сміттєпереробку були не більше, ніж фантазії на вільну тему».
З початку цього року в Хмельницькому зроблено перший крок у сміттєпереробці, через запуск процесу дегазації сміттєзвалища. Проект триває і щомісяця приносить кошти для комунального підприємства, плюс звалищний газ, як продукт розпаду сміття переробляється в електроенергію.
Далі був реалізований проект «Екобус» для збору небезпечних побутових відходів. За три місяці зібрано понад 1,6 тони небезпечних відходів, плюс понад 2000 ламп. Все це не потрапило на сміттєзвалище і екосистему.
Також в місті запроваджується і реальне сортування сміття. На сьогодні встановлено майже 100 контейнерів для збору ПЕТ-пляшки та 24 контейнери для збору скла. Це все також не потрапляє на сміттєзвалище.
На даний час Хмельницька влада має реальний документ – техніко-економічне обґрунтування будівництва комплексу. Він містить понад 200 сторінок розрахунків, аналізу технології механіко-біологічної переробки, вартості підприємства, термінів окупності і т.д.
Автором дослідження став ТЕО - ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства».
Читайте також: Впровадження «Зелених» проектів: відновлювана енергетика: приклади
Методи переробки, що оцінювались, були наступними:
Вартість запланованого будівництва комплексу складе від 526 млн грн до 676 млн грн.
Фото та інфографіка зі сторінки Facebook Олександра Симчишина
Джерело: Press-Центр
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»