Новини

Повернутися до переліку новин

Як у Хмельницькому вирішують проблему сміття

Гострою проблемою в Україні є утилізація твердих побутових відходів. У багатьох великих містах сміттєзвалища переповнені. У Львові це обернулось трагедією з людськими жертвами. Як же вирішують цю проблему в Хмельницькому? 

Нещодавно під час перезентації техніко-економічного обгрунтування будівництва сміттєпереробного комплексу в Хмельницькому міський голова Олександр Симчишин заявив:  «Нагадую, що на початок 2016 року на сміттєзвалищі не було навіть елементарної ваги і ніхто не знав, скільки сміття продукують хмельничани. Тому всі розмови про сміттєпереробку були не більше, ніж фантазії на вільну тему».

З початку цього року в Хмельницькому зроблено перший крок у сміттєпереробці, через запуск процесу дегазації сміттєзвалища. Проект триває і щомісяця приносить кошти для комунального підприємства, плюс звалищний газ, як продукт розпаду сміття переробляється в електроенергію.

Далі був реалізований проект «Екобус» для збору небезпечних побутових відходів. За три місяці зібрано понад 1,6 тони небезпечних відходів, плюс понад 2000 ламп. Все це не потрапило на сміттєзвалище і екосистему.

Також в місті запроваджується і реальне сортування сміття. На сьогодні встановлено майже 100 контейнерів для збору ПЕТ-пляшки та 24 контейнери для збору скла. Це все також не потрапляє на сміттєзвалище.

На даний час Хмельницька влада має реальний документ – техніко-економічне обґрунтування будівництва комплексу. Він містить понад 200 сторінок розрахунків, аналізу технології механіко-біологічної переробки, вартості підприємства, термінів окупності і т.д.

Автором дослідження став ТЕО - ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства».

Читайте також: Впровадження «Зелених» проектів: відновлювана енергетика: приклади

Методи переробки, що оцінювались, були наступними:

  • механічна переробка з відновленням матеріалу, включаючи виробництво RDF палива, а також стабілізація органічної фракції ТПВ шляхом компостування у рядах, що накриваються мембраною з металевим каркасом;
  • механічна переробка з відновленням матеріалу, включаючи виробництво RDF палива, а також аеробна стабілізація у тунелях;
  • механічна переробка з відновленням матеріалу за рахунок біосушіння, включаючи виробництво RDF палива та біомаси, які можна використовувати як паливо у тепломережах міста.

Вартість запланованого будівництва комплексу складе від 526 млн грн до 676 млн грн.

Фото та інфографіка зі сторінки Facebook Олександра Симчишина

Джерело: Press-Центр

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!