Питання утилізації комп’ютерної техніки актуальне не лише IT-компаніям, а й керівникам більшості сучасних підприємств, що мають офісні приміщення.
Щоб правильно утилізувати комп’ютер, його треба ретельно вручну розібрати на складові частини, які потім сортуються в залежності від виду матеріалів і способів їх переробки.
Як це зробити правильно
Крок 1. Розберіть корпус комп’ютера. Звичайною викруткою викрутіть гвинти, які кріплять бічні стінки до корпусу.
Знявши кришку, побачимо:
До неї кріпляться:
Схема складових частин корпуса комп’ютера
Крок 2. Для початку відключаємо блок живлення. Висмикуємо всі роз’єми з материнської плати, потім від приводів та інших присутніх пристроїв. Далі відгвинчуємо гвинти на задній стороні корпусу, які кріплять блок живлення. Витягуємо його з системника. Далі натискаємо на кріплення оперативної пам’яті з кожної сторони плати і виймаємо.
Крок 3. Знімаємо радіатор з процесора. Потім знімаємо відеокарту. Відкручуємо гвинтики кріплення на задній стінці і тягнемо карту на себе.
Крок 4. Тепер відключаємо приводи і жорсткий диск (він знаходиться прямо під DVD). Акуратно від’єднуємо шини від материнської плати і від самих пристроїв. Далі повертаємо комп’ютер іншою стороною, відкриваємо і відкручуємо гвинти, що кріплять усі ці компоненти до корпусу. Те ж саме і з іншого боку. Витягуємо те, що відкрутили. Тепер залишилося вийняти материнську плату. Відгвинчуємо і витягуємо.
Крок 5. Усі деталі після розбирання сортуються за видами матеріалів, а потім відправляются в шредер, дробляться і отримані фракції йдуть на вторинну переробку спеціальними підприємствами.
Довідка! З допомогою магнітів витягуються залізні частини. Алюміній добувають з брухту за допомогою електролізу. У сухому залишку виходить суміш пластику і міді. Мідь виділяють способом флотації – гранули поміщають у спеціальну рідину, пластик спливає, мідь залишається на дні.
Все, комп’ютер гідно завершив свій життєвий шлях!
Матеріал підготовано Людмилою Циганок, головним редактором видання «Екологія підприємства», головою громадської організації «ECOtransformation» |
Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 8, 2017
Свіжий номер журналу Найближчі заходи
Придбати журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»