«Саме на Житомирщині ми розпочинали проводити семінари щодо переваг «теплих кредитів» для ОСББ. Згодом за підтримки Агентства успішно запроваджено регіональну програму здешевлення «теплих кредитів». Сьогодні Житомирська область — перша в Україні, розширила програму і тепер надає населенню співфінансування для встановлення сонячних панелей», — повідомив посадовець.
За словами Голови Держенергоефективності , мешканцям Житомирщини суттєво пощастило, адже з одного боку, місцева влада відшкодовує 20 % суми кредиту на сонячні панелі. З іншого боку, встановивши сонячну станцію потужністю до 30 кВт, можна продавати надлишок згенерованої електроенергії у мережу за вигідним «зеленим» тарифом, прив’язаним до курсу євро.
У ході зустрічі сторони також обговорили перспективи впровадження проектів з біоенергетики в регіоні. За статистичними даними, в області працює більше 600 твердопаливних котелень. Водночас ресурсний потенціал регіону дозволяє збільшувати такі потужності. Так, в області близько 3 тис. га малородючих земель, які підходять для вирощування енергокультур. У результаті можна замістити до 16 млн м3 газу.
Загалом сторони домовилися продовжити тісну співпрацю у напрямах: реалізація місцевих програм здешевлення «теплих кредитів»; впровадження енергоменеджменту у бюджетній сфері; розвиток сфери виробництва енергії з біомаси; стимулювання вирощування енергокультур.
Зверніть увагу! У грудневому номері журналу «Екологія підприємства» — інтерв’ю з Головою Держенергоефективності Сергій Савчук.
Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»