Cтаття допоможе власникам підприємств визначитися, чи потрібно організувати власний природоохоронний відділ, чи скористатися послугами позаштатного еколога.
У цьому матеріалі ми не розглядатимемо вимоги Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» від 23 травня 2017 року № 2059-VIII та процедуру ОВД. Ця тема заслуговує окремої уваги, тож, розглянемо можливі види впливів підприємства на оточуюче природне середовище:
1) викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин;
2) вплив на водні ресурси (наземні і підземні);
3) вплив на ґрунти;
4) утворення відходів;
5) акустичне, електромагнітне та іонізуюче забруднення;
6) вплив біологічно активних речовин та продуктів біотехнології;
7) експлуатація транспортних та інших пересувних засобів.
Суб’єкти господарювання самостійно організовують таку внутрішню діяльність залежно від:
Розглянемо найпоширеніші приклади такої організації.
Атмосферне повітря
Вплив на атмосферне повітря, а саме здійснення викидів забруднюючих речовин, регламентується дозволом на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що видається місцевою державною адміністрацією або Міністерством охорони навколишнього природного середовища (далі — Міністерство).
Для оформлення документів для отримання дозволу на викиди потрібно звернутися до організацій, що внесені до Переліку Міністерства і мають відповідну кваліфікацію для проведення таких робіт.
Детально процедуру отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу ми розглядали у випуску № 11 (2017, с. 34–45).
Задача відповідальної особи на підприємстві — контролювати виконання і дотримання умов, що зазначені в дозволі на викиди.
Увага! Матеріал публікується частково! Повна версія – в рубриці Практикум еколога журналу «Екологія підприємства» № 6, 2018
Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 6, 2018
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»