Як можна поліпшити екологічну ситуацію на станціях знезалізнення підземних вод? Основним недоліком типових рішень є низька ефективність очищення промивних вод та отримання осаду з високою вологістю (96–98 %), яка не дозволяє його утилізувати.
Відповідь: Більшість діючих станцій знезалізнення працюють за методом спрощеної аерації — фільтрування на гравітаційних або напірних фільтрах. Метод має відповідні обмеження як за якістю вихідної води (Fe2+ < 10 мг/дм3; Н2S < 0,5 мг/дм3; рН³ 6,7; перманганатної окисності не більш ніж 5 мгО/дм3), так і за швидким приростом втрат напору шляхом утворення у міжпоровому просторі завантаження структур у вигляді пухких пластівців гідроокису заліза, які мають у своїй структурі велику кількість молекул води.
Інтенсифікація роботи станцій знезалізнення може бути досягнута шляхом переведення їх від екстенсивних технологій до технологій, які забезпечують високу швидкість окиснення сполук заліза, зменшення об’ємів промивних вод, збільшення тривалості фільтроциклу, покращення умов експлуатації, зменшення капітальних та експлуатаційних витрат.
До методів інтенсифікації станцій знезалізнення слід віднести:
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №11, 2020
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»