Євросоюз планує співпрацювати в галузі водневої енергетики з Україною та Марокко.
Про це заявила єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон, передає interfax.com.ua.
«Наша стратегія передбачає співпрацю у регіоні, починаючи з наших сусідів, зокрема, Марокко та України, у розробці проектів та підтримці транскордонної торгівлі, - зазначила вона. - У сфері водневої енергетики є широкі можливості для кооперації на глобальному рівні».
Також вона підкреслила, що ЄС вже співпрацює у сфері водневої енергетики з США і Японією.
Кадрі Сімсон розповіла про заходи щодо реалізації водневої стратегії ЄС. «Необхідно створити інфраструктуру для транспортування і зберігання водню, виробляти більше відновлюваної енергії, розробити схему сертифікації, визначити ринкові правила і впровадити механізми підтримки вуглецевих секторів економіки для стимулювання використання водню, - пояснює вона. - При цьому необхідна наявність інвестиційної програми».
«На рівні ЄС ми очікуємо інвестиції у розмірі 320-460 млрд євро до 2030 року, — заявила Кадрі Сімсон. - Вони включають: до 42 млрд євро інвестицій у електролізери, до 340 млрд – в ВДЕ-генерацію і до 65 млрд інвестицій - у транспортування, розподіл, зберігання і заправку».
Єврокомісія у 2020 році затвердила водневу стратегію для кліматично нейтральної Європи до 2050 року, у якій Україна визначена пріоритетним партнером завдяки її потенціалу виробництва «зеленого» водню і наявної інфраструктури, сполученої з ЄС.
Євросоюз також створив Європейський альянс чистого водню, до складу якого, зокрема, увійшли національні енергетичні та транснаціональні компанії, науково-дослідні установи, Європейський інвестиційний банк.
Більше 20 українських компаній вже приєдналися до водневого альянсу ЄС.
Джерело: ecotown.com.ua
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»