Європа йде до «зеленого» майбутнього швидше, ніж очікувалося. Наприкінці 2017 року 17,5 % енергії, необхідної Євросоюзу, добувалося з відновлюваних джерел. У 11 країнах ця частка вже перевищила показник 20 %.
У 2004 році, на момент появи ініціативи щодо переходу Європи на відновлювану енергетику, ця частка становила лише 8,5 %. Отримували її на гідроелектростанціях, на сонячних і вітрових фермах. Всього проект охопив блок з 28 країн, які спільно домовилися збільшувати цей відсоток.
На 2020 призначено проміжну контрольну точку, а одна з основних цілей - досягти 32 % відновлюваної енергії в мережах до 2030 року.
«ЄС знаходиться на шляху досягнення своєї енергетичної мети на 2020 рік. 11 країн-членів вже випередили свої національні плани», - прокоментував комісар з питань клімату Мігель Аріас Канете, який закликав увесь блок прагнути до нульових викидів.
У звіті говориться, що найвища частка споживання відновлюваної енергії в Швеції. Там більш ніж половина від усієї енергії надходить з відновлювальних джерел.
Найнижча частка у Люксембургу - всього 6,4 % від загального споживання. Нідерланди, Франція, Ірландія, Великобританія, Польща і Бельгія виявилися серед країн ЄС, яким до виконання їх плану на 2020 залишається всього кілька процентних пунктів.
Європейське агентство з навколишнього середовища відзначає і тривожні моменти. Чиновники помітили, що в минулому році швидкість переходу на відновлювані джерела зменшилася. Це, за їхніми словами, ставить під загрозу можливість досягти мети 2020 і 2030 року рамках всього блоку.
Під сумнів повний перехід на ВДЕ ставлять автори проведеного в Нідерландах дослідження. Вони прийшли до висновку, що повна відмова від традиційних джерел енергії до 2050 року зажадає видобутку рідкісних металів в таких обсягах, які не може забезпечити гірничодобувна галузь. Але поки дефіцит не настав, сонце і вітер перетворюються в найдешевші джерела енергії.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами www.greenbelarus.info
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»