Новини

Повернутися до переліку новин

11 країн ЄС вже виконали план з впровадження ВДЕ на 2020 рік

Європа йде до «зеленого» майбутнього швидше, ніж очікувалося. Наприкінці 2017 року 17,5 % енергії, необхідної Євросоюзу, добувалося з відновлюваних джерел. У 11 країнах ця частка вже перевищила показник 20 %.

У 2004 році, на момент появи ініціативи щодо переходу Європи на відновлювану енергетику, ця частка становила лише 8,5 %. Отримували її на гідроелектростанціях, на сонячних і вітрових фермах. Всього проект охопив блок з 28 країн, які спільно домовилися збільшувати цей відсоток.

На 2020 призначено проміжну контрольну точку, а одна з основних цілей - досягти 32 % відновлюваної енергії в мережах до 2030 року.

«ЄС знаходиться на шляху досягнення своєї енергетичної мети на 2020 рік. 11 країн-членів вже випередили свої національні плани», - прокоментував комісар з питань клімату Мігель Аріас Канете, який закликав увесь блок прагнути до нульових викидів.

У звіті говориться, що найвища частка споживання відновлюваної енергії в Швеції. Там більш ніж половина від усієї енергії надходить з відновлювальних джерел.

Найнижча частка у Люксембургу - всього 6,4 % від загального споживання. Нідерланди, Франція, Ірландія, Великобританія, Польща і Бельгія виявилися серед країн ЄС, яким до виконання їх плану на 2020 залишається всього кілька процентних пунктів.

Європейське агентство з навколишнього середовища відзначає і тривожні моменти. Чиновники помітили, що в минулому році швидкість переходу на відновлювані джерела зменшилася. Це, за їхніми словами, ставить під загрозу можливість досягти мети 2020 і 2030 року рамках всього блоку.

Під сумнів повний перехід на ВДЕ ставлять автори проведеного в Нідерландах дослідження. Вони прийшли до висновку, що повна відмова від традиційних джерел енергії до 2050 року зажадає видобутку рідкісних металів в таких обсягах, які не може забезпечити гірничодобувна галузь. Але поки дефіцит не настав, сонце і вітер перетворюються в найдешевші джерела енергії.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»  за матеріалами www.greenbelarus.info

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!