Новини

Повернутися до переліку новин

23 липня в Україні починає діяти закон про енергоефективність будівель

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробляє Порядок проведення сертифікації енергетичної ефективності будівель, завдяки якому власники будинків зможуть дізнатися про фактичний стан свого житла та підвищити рівень його енергоефективності, економлячи на ресурсах близько 10% щороку.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Вже з 23 липня починає діяти закон про енергоефективність будівель і одна з важливих ініціатив в рамках цих змін – впровадження і розробка енергетичних сертифікатів. Завдяки процедурі сертифікації енергоефективності власники будівель отримають повну інформацію про обсяги споживання енергоресурсів, можливе зменшення та рекомендації щодо підвищення енергоефективності. У підсумку це дозволить економити близько 10% енергії щороку», — зазначив він.

За словами Льва Парцхаладзе, можливими заходами щодо підвищення рівня енергоефективності можуть бути:
— підвищення теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій;
— встановлення засобів обліку енергії і регулювання споживання ресурсів;
— впровадження автоматизованого моніторингу і управління інженерними системами;
— використання відновлювальних та/або альтернативних джерел енергії та/або видів палива;
— застосування систем акумуляційного електронагріву в години мінімального навантаження електромережі тощо.

Сертифікація енергоефективності є обов’язковою для всіх об’єктів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту, окрім невеликих об’єктів із незначним класом наслідків (СС1). Вона здійснюється незалежним енергоаудитором, за результатами якої складається енергетичний сертифікат. Він є складовою частиною будівельного паспорта об’єкта будівництва і діє протягом 10 років.

Крім цього, наразі Мінрегіон розробляє методики визначення енергоефективності будівель та її доцільного рівня, що дозволить запровадити єдині підходи до визначення класу енергоефективності та встановити мінімальні вимоги щодо неї. Також планується затвердити єдиний Порядок обстеження інженерних систем будівель для оцінки стану енергоефективності цих систем з метою її підвищення.

Нагадаємо, Мінрегіон також ініціював внесення робіт з проведення теплоізоляції введених в експлуатацію житлових будинків з незначним (СС1) та середнім (СС2) класом наслідків до переліку нескладних будівельних робіт, що не потребують отримання дозволу на їх виконання та після закінчення яких об‘єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Джерело: www.minregion.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!