Новини

Повернутися до переліку новин

Акваріум на Алясці генерує електроенергію від тепла океану

Тисячі людей зараз відвідують розташований в Алясці Центр Морського Життя в місті Сьюард, щоб поглянути на рідкісні види морських тварин і риб. Але, крім знаходження там дивовижних представників морської фауни, даний центр здивував також новою системою енергетичного забезпечення, що функціонує на основі тепла, одержуваного від океанських вод в затоці Воскресіння – співробітники масивного акваріума заявили про те, що тепер центр не використовує енергію, одержувану з викопного палива, що має суттєво скоротити викид шкідливих відходів і заощадити гроші. Таким чином, 98% електроенергії акваріума задовольняються зараз виключно завдяки трансформованій енергії з вод океану.

Дана система теплового обміну в Центрі Морського Життя значно економить кошти, скорочуючи при цьому ступінь викиду хімічних отруйних речовин в атмосферу і просуваючи науковий прогрес щодо вивчення рідкісних видів морських тварин і рослин. Адже даний центр є не тільки свого роду акваріумом для відвідувань, але також містить в собі мережу лабораторій, що спеціалізуються на вивченні морської фауни.

Як каже координатор наукових проектів даного центру, Дерріл Шаефермейер, використання тепла, отриманого від океанських вод, істотно знижує ступінь витрат на обслуговування як самого акваріума, так і дослідних лабораторій:

«Уже протягом найближчих 13 років ми зможемо повністю покрити всі витрати на переобладнання цієї системи, адже ми будемо економити приблизно 48 тисяч доларів на рік на електриці – приблизно по 4 тисячі доларів на місяць», – говорить Дерріл.

Варто відзначити, що дана революційна система використовується разом з раніше встановленою в 2012 році системою підкачки морської води в акваріуми.

Вперше прототип був розроблений Енді Бейкером, який працюють в консалтинговій фірмі «Anchorage» – для неї використовується обладнання, що належить японській фірмі «Маєкава». В недалекому майбутньому очікується значне розширення функціоналу даного оригінального прототипу.

Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!