Дана система теплового обміну в Центрі Морського Життя значно економить кошти, скорочуючи при цьому ступінь викиду хімічних отруйних речовин в атмосферу і просуваючи науковий прогрес щодо вивчення рідкісних видів морських тварин і рослин. Адже даний центр є не тільки свого роду акваріумом для відвідувань, але також містить в собі мережу лабораторій, що спеціалізуються на вивченні морської фауни.
Як каже координатор наукових проектів даного центру, Дерріл Шаефермейер, використання тепла, отриманого від океанських вод, істотно знижує ступінь витрат на обслуговування як самого акваріума, так і дослідних лабораторій:
«Уже протягом найближчих 13 років ми зможемо повністю покрити всі витрати на переобладнання цієї системи, адже ми будемо економити приблизно 48 тисяч доларів на рік на електриці – приблизно по 4 тисячі доларів на місяць», – говорить Дерріл.
Варто відзначити, що дана революційна система використовується разом з раніше встановленою в 2012 році системою підкачки морської води в акваріуми.
Вперше прототип був розроблений Енді Бейкером, який працюють в консалтинговій фірмі «Anchorage» – для неї використовується обладнання, що належить японській фірмі «Маєкава». В недалекому майбутньому очікується значне розширення функціоналу даного оригінального прототипу.
Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»