Новини

Повернутися до переліку новин

Чи використовуються кошти з екоподатку для природоохоронних заходів?

Куди спрямовуються кошти, які стягує ДЕІ з порушників, та як вони використовуються? Чи йдуть «штрафні» гроші на відновлення екології? Відповідь на це запитання надав Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на онлайн-прессніданку, присвяченому трансформації Держекоінспекції та реформам у сфері захисту довкілля.

Голова Держекоінспекції пояснив, що суми так званого екологічного податку, який надходить до бюджету на місцях, можуть бути використані лише на екологічні заходи. Є окрема постанова Кабміну, яка регламентує, на які саме види діяльності можуть бути спрямовані ці кошти. Зокрема, це охорона атмосферного повітря, будівництво очисних споруд, розчистка водних об’єктів, озеленення, моніторинг і тому подібне. З місцевих бюджетів ці кошти можуть бути направлені виключно на ці заходи.

А от суми, які стягуються з порушників – забруднювачів, надходять до державного бюджету в загальний фонд, і можуть бути спрямовані на різні цілі, що неефективно для природоохоронної сфери.

«Ми будемо піднімати це питання, для того, щоб змінювати цей підхід. І хоча б частину цих коштів можна було спрямовувати виключно на екологічні заходи», – відзначив Андрій Мальований.

Пресслужба ЕБГ

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!