Новини

Повернутися до переліку новин

Cisolar 2021: Україна увійшла до ТОП 5 європейських країн за темпами розвитку сонячної енергетики

Наприкінці березня адміністрація президента США Джо Байдена офіційно озвучила головні стратегічні цілі для американської економіки, головним із яких є декарбонізація енергетичного сектору за рахунок заміщення традиційних джерел електроенергії відновлюваними. Зокрема, головним пріоритетом цієї стратегічної програми буде зниження за наступні 10 років вартості електроенергії, що виробляється сонячними електростанціями, на 60%.  Загалом на розвиток інфраструктури, спрямованої на скорочення викидів парникових газів, США планує витратити протягом найближчої декади понад 2 трильони доларів. 

Варто зазначити, що понад 100 млрд. доларів буде інвестовано в будівництво систем накопичення енергії. Зокрема, у 2021 р. лише у Каліфорнії буде введено в експлуатацію понад 20 нових об’єктів загальною потужністю 1,7 ГВт.

За словами генерального директора IB Centre Віталія Давія, такий безпрецедентний пакет інвестицій у зелені проекти в США стане потужним каталізатором для розвитку відновлюваної енергетики в інших регіонах світу. 

«Все, що відбувається з американською економікою, проектується практично на всі економіки світу. США — світовий фінансовий лідер, тому те, куди американський уряд та корпорації спрямовують капітали, визначає інвестиційну політику для європейських та азіатських ринків. Джо Байден оголосив наступне десятиріччя періодом стрімкого формування низьковуглицевої економіки, зокрема розвитку сонячної енергетики. Це значить, що такі ж тренди очікують й інші країни, зокрема Україну, навіть якщо сьогодні уряд не вважає відновлювану енергетику стратегічним пріоритетом. Дуже скоро ситуація радикально зміниться», — зазначив Віталій Давій. 

Додатковим імпульсом для розвитку глобального ринку сонячної енергетики буде новий механізм інвестицій у проєкти, який набув чинності в Євросоюзі наприкінці лютого цього року. Нові правила дозволять державам-членам ЄС досягти своїх цілей в галузі сонячної енергії, шляхом інвестування у проєкти в інших країнах ЄС.

Згідно офіційних даних IRENA від 4 квітня 2021 р., загальні потужності сонячних електростанцій у світі у 2020 році зросли на 21,6% — до 714 ГВт. Зокрема, всі європейські країни (в т.ч. країни, які не входять до ЄС) у 2020 р. збільшили потужності сонячних електростанцій на 14,5% — до 163,5 ГВт. За показником загальної потужності (7,33 ГВт) Україна посідає в Європі 6 місце, поступаючись лише таким галузевим лідерам як Німеччина (53,8 ГВт), Італія (21,6 ГВт), Іспанія (14 ГВт), Франція (11,7 ГВт) та Нідерланди (10,2 ГВт). За темпами зростання галузі сонячної енергетики у 2020 р. Україна знаходиться на 4-му місці з показником +23,5%. Що стосується американського ринку сонячної енергетики, то за 2020 р. загальні потужності сонячних електростанцій у США склали 75,6 ГВт, що на 24,5% більше від показника 2019 р. 

За прогнозом IB Centre, у 2021 р. загальні інвестиції у проєкти сонячної енергетики можуть перевищити на глобальному рівні $80 млрд. 

В Україні головними трендами 2021 р. стануть активний розвиток домашніх сонячних станцій та комерційних об’єктів для забезпечення власного споживання. 

За підсумками 2021 р. загальний приріст потужностей сонячних електростанцій в Україні може скласти 6-7%, або 450-520 МВт. 

Детальний огляд розвитку галузі сонячної енергетики України та регіону Центральної та Східної Європи IB Centre представить на 10-й Міжнародній Конференції та Виставці Сонячної енергетики Центральної та Східної Європи CISOLAR 2021, яка пройде 6-8 липня у Києві. Цього року CISOLAR представить нові можливості в онлайн та офлайн форматах.

Зокрема, 6 липня відбудеться 10-та міжнародна Конференція сонячної енергетики Центральної та Східної Європи у 2-х форматах: онлайн та офлайн у Києві в готелі Hilton (бул. Т.Шевченка, 30). В центрі уваги будуть нові бізнес-моделі, які відповідають викликам, з якими зіштовхнулись компанії у 2020-2021 рр., а також теми розподіленої генерації, технологій зберігання енергії, управління відходами у сфері сонячної енергетики. Під час виставки будуть представлені останні світові тренди, новітні технологічні рішення та сервіси.  

Спікерами CISOLAR 2021 стануть понад 100 міжнародних експертів та більш ніж 1000 онлайн та оффлайн учасників. Онлайн конференція CISOLAR 2021, яка буде представлена лінійкою видатних спікерів, продовжуватиметься 7 та 8 липня. 

Кращі галузеві проєкти будуть визначені на традиційній 5-ій церемонії нагородження кращих проєктів сонячної енергетики CISOLAR AWARDS. За звання кращого проекту компанії змагатимуться у 5-ти номінаціях: найкраща PV-інсталяція для приватних домогосподарств, найкраща PV-інсталяція середнього розміру, найкраща велика PV-інсталяція, найкращий продукт сонячної енергетики та видатна особистість у галузі сонячної енергії.

Також 7-8 липня у виставковому центрі АККО Інтернешнл (просп. Перемоги, 40-Б) походитиме офлайн виставка CISOLAR 2021, на якій компанії представлять останні технологічні досягнення у сфері відновлюваної енергетики, новітнє обладнання, сервіси та бізнес-моделі співпраці з потенційними дистриб’юторами та партнерами, а також пропозиції для приватних клієнтів. 

Паралельно 6-8 липня відбудеться діджітал виставка, яка є принципово новим та найефективнішим у сфері ділових подій інструментом для комунікацій з цільовою аудиторією без географічних обмежень. Кожен учасник зможе відвідати віртуальні стенди компаній, подивитись в реальному часі на представлені продукти та пропозиції, миттєво зв'язатися з її представниками через аудіо- або відеозв'язок, відвідати онлайн-події компаній.

Організатор CISOLAR – Центр Інноваційного Бізнесу (IB Centre) – міжнародна компанія, яка реалізовує проекти у сфері енергетичних інновацій, а також є провідним продюсером конференцій та виставок у сфері новітніх енергетичних технологій. Серед проектів компанії – CISOLAR (конференція та виставка сонячної енергетики), SEF KYIV (форум та виставка сталої енергетики), Solar Academy (тренінги та навчальні програми для інсталяторів та інвесторів сонячної енергетики). 

Приєднуйтеся до ком’юніті експертів та лідерів ринку сонячної енергетики, щоб зробити його Більшим. Потужнішим. Яскравішим. з CISOLAR!

Вибрати оптимальну для себе опцію участі у CISOLAR 2021 ви можете на сайті.

З питань участі та партнерства можете нам зателефонувати та написати:
(044) 383-03-56; cisolar@ibcentre.org

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!