Новини

Повернутися до переліку новин

Де використовуються водневі технології: перспективи для України

Сьогодні відбувся захід з обговорення створення секції Науково-технічної ради «Воднева енергетика» при Мінекоенерго. У зв’язку із великою кількістю бажаючих, навіть змінювали місце проведення заходу!

Чому зараз почали говорити про водень?

Ми почали опікуватися зміною клімату на нашій планеті. Щоб знайти рішення для багатьох процесів, була запущена програма Hydrogen for Climate Action у Європі. У ній анонсовані 11 проектів саме водневих технологій, спрямовані на збереження клімату на нашій планеті і недопущення екологічної катастрофи. Ці проекти спрямовані на транспортування водню, його використання у централізованій системі опалення, будівництво великих суден, що працюють на водні та розвиток інфраструктури. Водень відносять до відновлюваного джерела енергії. Його хімічні властивості такі, що коли він з’єднується і роз’єднується з іншими хімічними елементами, побічно виділяється велика кількість тепла і постійний струм. І ми отримуємо все те, що й при переробці вугілля, природного газу, мазуту, бензину тощо.

Де використовуються водневі технології?

Найперше, це поєднання водневих технологій з вітровою енергетикою ( вона має вищий потенціал, ніж сонячна) – ми отримуємо постійне джерело енергозабезпечення, яке є відновлюваним. Людство навчилося отримувати енергію від вітру і сонця. Але – вони є непередбачуваними, непостійними джерелами. А в поєднанні з водневою технологією ми можемо накопичувати енергію, що не потрібна вночі. Або якщо вдень споживання значно нижче за виробництво електроенергії (в особливо сонячні дні, наприклад). А решту «складаємо в кишеньку». Воднева технологія дозволяє зберігати водень сезонно. Звичайний акумулятор має свої властивості до розрядження, йому потрібні постійні умови, щоб він зберігав заряд. Для водню все значно простіше – він зберігається у будь-якому вигляді – зрідженому чи під тиском. І якщо його закачали в ємність – не потрібно більше нічого. Лише правильна ємність. Для цього можуть використовуватися навіть підземні сховища газу, де ми зараз зберігаємо природний газ. Коли нам кажуть – «Наші газосховища повні! Безпечно пройдемо зиму!» – то так само ми можемо діяти з воднем.

d d

В Україні сучасних водневих технологій ще немає. Але водень має дуже широке використання – в металургії, найбільше – в хімічній промисловості, при виробництві азотних мінеральних добрив. Водень вже використовується в енергетиці, але в іншому вигляді – для охолодження турбін. Тому загалом водневі технології – давно відомі. Але ніколи досі не наголошувалося на можливості їх використанні в побуті. Коли кожен може вдома зробити водневу паливну комірку і опалювати будинок.

Чим Україна така приваблива як майданчик для виробітку «зеленого» водню?

Нещодавно створили Атлас потенціалу відновлюваної енергетики України. Він свідчить, що ми можемо у себе розмістити таку кількість відновлюваних джерел, яка дозволить повністю забезпечити себе як країну, не бути залежними від імпорту енергоносіїв сюди, і – закрити третину потреб всіх країн Євросоюзу. Там 27 країн. І мінімум 7 із них зможемо забезпечити повністю. Україна має другий потенціал серед європейських країн по відновлюваній енергетиці. Тому ми можемо використовувати акваторії наших Азовського і Чорного морів. Азовське – взагалі супер, там глибини до 30 метрів. Це дозволяє встановити таку кількість вітряків, якій може позаздрити навіть Норвегія. А головне – ми вже сполучені з країнами Євросоюзу. У нас спільний кордон. І також – наші електрична і газова системи поєднані в окремих точках.

До цього додаються автомобільне і залізничне сполучення. Все. Будуємо інфраструктуру і приєднуємося до тих транспортних коридорів, які вже розроблені в Європі. І ми не на словах, а дійсно інтегруємося в ці процеси. І мусимо стати суб’єктом, а не об’єктом, як зараз.

Три найголовніші сфери використання водневих технологій – опалення, електрична енергія і транспорт. Причому не лише колісний. Це і залізничний, і морський. І є проекти, де літаки вже обладнуються бортовими водневими технологіями. На них літаки ще не літають, але для забезпечення життєдіяльності судна такі технології використовуються.

d d

Вдячні за інформацію Олександру Рєпкіну, Президенту енергетичної асоціації «Українська Воднева Рада», Голові наглядової ради Tokmak Solar Energy, експерту у сфері альтернативної енергетики

Джерело: Kosatka.media

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!