Новини

Повернутися до переліку новин

Франція розробила та профінансувала концепцію сонячної електростанції в Чорнобилі

Міністерство економіки та фінансів Франції профінансувало розробку концепції сонячної електростанції в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє Радіо свобода.

Розробник концепції (техніко-економічного обґрунтування), компанія Tractebel France, визначила дві території у внутрішній (десятикілометровій) зоні відчуження ЧАЕС, де таке будівництво є найбільш доцільним.

На цих ділянках можна встановити сонячну електростанцію з піковою потужністю 1,2 гігавата, тобто трохи більше, ніж виробляв один з чотирьох енергоблоків ЧАЕС, заявив на презентації техніко-економічного обґрунтування віце-президент Tractebel France Бернард Хаммер. Він пояснив, що проект дещо ускладнює радіоактивне забруднення території, але умови його реалізації поліпшує готова інфраструктура: дороги, лінії електропередач та чинні трансформаторні підстанції Чорнобильської АЕС, здатні передавати близько чотирьох гігават електроенергії.

«Ми готові стати партнером України в інноваційних рішеннях, таких, як АЕС у Чорнобилі. Ми маємо для цього необхідний досвід: наша компанія – серед світових лідерів з проектування об’єктів гідроенергетики, вітрових та сонячних електростанцій, а також об’єктів ядерної інфраструктури», – запевнив Бернард Хаммер.

За словами розробників концепції сонячної електростанції в Чорнобилі, її варто розбудовувати поступово, вводячи в експлуатацію блоками по 150 мегават. Один такий блок споруджуватиметься до 17 місяців, однак можна зводити по кілька блоків одночасно, уточнюють автори проекту.

Наразі угоду з українським урядом про будівництво сонячних потужностей у Чорнобилі уклав лише один інвестор, українсько-німецька компанія «Солар Чорнобиль». На початку року інвестор завершив будівництво невеликої сонячної електростанції, яка розташована лише в ста метрах від зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС. Її потужність – один мегават, і вона здатна забезпечувати потреби жителів невеликого селища. Наразі триває підготовка її підключення до електромережі ЧАЕС.

І сам інвестор, і Мінприроди оцінюють цей проект як пілотний, на прикладі якого в Україні відпрацювали зміни до законодавства та механізми оформлення землі й надання дозволів для будівництва сонячної електростанції в зоні відчуження.

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!