Новини

Повернутися до переліку новин

Греція та Угорщина повідомили про припинення використання вугілля

Греція та Угорщина оголосили, що планують поетапно припинити виробництво електроенергії на основі вугілля до 2028 і 2030 років відповідно. Про це повідомляють Elektrovesti.

Прем'єр-міністр Греції та президент Угорщини на саміті ООН зі зміни клімату в Нью-Йорку заявили, що їх країни позбудуться цього викопного палива, що допоможе скоротити викиди й боротися зі зміною клімату. Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, виступаючи на саміті, заявив: «Наша мета — закрити всі електростанції на бурому вугіллі не пізніше 2028 року, не зважаючи на те, що ми залишаємося великим виробником бурого вугілля». «Нам це не просто зобов'язання, а прекрасна економічна можливість», — продовжив він.

Прем'єр планує оприлюднити свою стратегію досягнення цієї мети до кінця року. Енергетика Греції сильно залежить від вугілля, і на сьогодні в країні будується нова електростанція на бурому вугіллі, плановий термін служби якої виходить за рамки 2050 року. Однак тепер ці плани доведеться скорегувати.

На відміну від Греції, в Угорщині вугілля має другорядне значення. Згідно з даними ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку), опублікованих торік, тільки 8% електроенергії в Угорщині виробляється на основі вугілля, хоча на частку викопного палива в цілому припадає близько двох третин. У зв'язку з цим експерти вважають, що встановлений термін виходу їх вугілля (2030 рік) є недостатньо амбіційним.

«Угорщина збільшить потужності своїх сонячних електростанцій в 10 разів до 2030 року», — заявив президент країни Янош Адер. «Країна припинить виробництво енергії з вугілля при одночасному розширенні виробництва атомних електростанцій... Завдяки спільному ефекту цих трьох заходів, до 2030 року, а не до 2050 року 90% виробництва електроенергії в Угорщині буде безвуглецевим».

Джерело: kosatka.media

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!