Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

Гроші на енергоефективність без застави за нижчою ціною, ніж ринкова

Нарешті для підприємств працює реальний фінансовий інструмент для здійснення енергоефективної модернізації, – Фонд гарантування кредитів на енергоефективність в промисловості, який використовує гарантії для покращення умов фінансування промислової енергоефективності (IEE). Як результат, підприємства можуть економити на користуванні енергоресурсами, а це може бути до 25% за два роки, та знизити викиди CO2 в атмосферу.

Фонд впроваджений в Україні в рамках виконання цілей Проекту технічної допомоги UNIDO/GEF UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» спільно із АБ «УКРГАЗБАНК» за допомоги Глобального Екологічного Фонду (GEF).

Учасники Онлайн-конференції: «Фонд гарантування кредитів на енергоефективність в промисловості: як це працює?» ділилися досвідом запроваження енергоефективних заходів. А ми ще не стомилися їх цитувати, як інформаційний партнер заходу та переконані однодумці, хто дбає про екологізацію економіки України.

«Сумарна вартість зекономлених енергоресурсів після впровадження системи енергоменеджменту за період з 2018 по 2020 року склала близько 16,5 млн грн, в той час як витрачено на впровадження системи було 350 тис. грн,Ігор Лучинін, менеджер з енергоефективності, АТ «Світло шахтаря» прокоментував власний досвід співробітництва із UNIDO. – Реальний результат став можливим, лише коли ми розпочали системну роботу замість ситуативних, малих та великих заходів з енергоефективності». 

Марія Волосковець, старший експерт зі стандартизації, сертифікації та якості АСТАРТА-КИЇВ під час конференції також зазначила, що вже 5 підприємств холдингу пройшли відповідну сертифікацію та зараз запроваджують енергоефективні механізми. Вона наголосила, що завдяки енергоефективним заходам, зокрема, впровадженню системи енергоменеджменту вдалося за останні 8 років на цукрових підприємствах скоротити споживання газу на 26%, електроенергії – 18,7%, води на 42% .

Заступник головного енергетика ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» Дмитро Суховій розказав, що завдяки впровадженню енергоефективних заходів сумарна економія енергії (електроенергія+теплова) за період з 01.07.2019 по 15.11.2020 склала 3 784 373 кВт-год.

«Ми повинні пам'ятати, що система енергетичного менеджменту інтегрується як функціональна структура, яка постійно підштовхує працівників підприємства і його керівництво до постійного підвищення енергоефективності. Але основна частка переваг – це не завжди тільки заощадження енергії, оскільки система енергетичного менеджменту для будь-якого підприємства несе багато неенергетичних переваг», – відмітив Павло Пертко, Сертифікований національний тренер UNIDO з впровадження стандарту систем енергоменеджменту.

Детальніше щодо умов фінансування, а також коментарі інших учасників та запис конфренції «ФОНД ГАРАНТУВАННЯ КРЕДИТІВ НА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ В ПРОМИСЛОВОСТІ: ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?» на сторінці заходу.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!