Новини

Повернутися до переліку новин

Когенерація шляхом газифікації біомаси як спосіб зменшення вартості тепла для споживачів місцевих громад

За рівнем виробництва електроенергії з біомаси та біогазу Україна суттєво відстає від країн Євросоюзу. Та поряд з тим, потенціал біомаси вищий у 250 разів від того, що використовується зараз.

Найбільш ефективним способом утилізації біопалива є когенерація. Ця технологія дозволяє одночасно виробляти і теплову, і електричну енергію: електроенергія продається на оптовому ринку, а тепло надходить населенню та місцевим промисловим споживачам.

Компанія «Кліaр Енерджі» першою в Україні запровадила технологію газифікації тріски, а також почала випуск і налагодила власну виробничу лінійку газифікаторів.

У 2019 році ТОВ «Чернігівська генеруюча компанія» (входить до групи компаній «Кліaр Енерджі») запустила у Чернігові теплоелектростанцію, яка працює на біогазі, що генерується з деревної тріски. Потужність станції – 490 кВт електричних; потужність теплова — 800 кВт.

Як пояснює виконавчий директор компанії «Кліар Енерджі» Сергій Савчук, як сировина використовуються залишки деревини і відходи місцевої лісозаготівельної та деревообробної промисловості. Тепло, яке виділяється під час газифікації, подається в мережу, при цьому тариф на нього на 25 % нижчий від вартості тепла, отриманого зі спалювання газу. Технологію компанія вже масштабує і запроваджує в різних регіонах України.

Когенераційні рішення, призначені для спільного виробництва тепла та електроенергії, дозволяють досягнути дуже високої загальної ефективності станції.

Втрати від передачі енергії  також значно менші завдяки установці рішень для власної генерації в безпосередній близькості до споживачів енергії.

Біомасові станції можуть збалансувати енергосистему і бути природними партнерами СЕС та ВЕС. Це дозволяє зробити вплив ВДЕ на мережу більш передбачуваним та отримати додаткові балансуючі потужності.

Ще одна перевага електростанцій на біомасі та біогазі –  це додаткове джерело надходжень для місцевих бюджетів та нові робочі місця.

Під час Всеукраїнського ECOFORUM -2020 «The European Green Deal: виклики для України. Кругова економіка», що  відбудеться 25 вересня у м. Переяслав, експерти поділяться досвідом вітчизняних компаній.

Також по закінченню ЕКОФОРУМУ заплановано екскурсію на діючий об’єкт ВДЕ: Учасники екскурсії відвідають електростанцію ТОВ «ЕПГ «Югенергопромтранс». Генеральний директор станції Андрій Мілюта під час екскурсії ознайомить відвідувачів з процесами та обладнанням: паровим котлом Wartsilla та паровою турбіною Triveni, тріскоподрібнюючим комплексом та автоматичним складом Vecoplan.

Професійна асоціація екологів України та Національний центр сталого розвитку запрошують до участі фахівців екологічних та енергетичних служб підприємств-природокористувачів з усіх регіонів України, представників профільних Міністерств і відомств, експертів наукових організацій, розробників нормативної екологічної документації.

Участь платна!

ВАЖЛИВО!  Члени ПАЕУ беруть участь у заході за спеціальними умовами!

Організатори ECOFORUM -2020  Національний центр сталого розвитку та Професійна асоціація екологів України потурбуються, щоб всі карантинні міри були дотримані.

Приєднуйтеся до ЧЕЛЕНДЖУ «Позбався зайвоGO!»

26 вересня, м. Переяслав

Ми транслюємо країні: пора скинути баласт зайвого, потрібно налагодити циркулярну економіку та рухатися шляхом ЕКОтрансформації! Зустрінемо схід сонця на повітряних кулях на знак зародження НОВОЇ екологічно свідомої країни!

Дедлайн оплати внеску: 14 вересня

З питань реєстрації: 0 800 214 899

З питань виступів та вступу до ПАЕУ: (073) 305-8016, email: event@ecolog-ua.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!