Новини

Повернутися до переліку новин

На Харківщині побудують одну з найбільших сонячних електростанцій України: інвестиція сягаю 50 мільйонів євро

Тривалий підготовчий проект щодо будівництва однієї із найбільших в Україні (третьої за потужністю) сонячної електростанції у місті Первомайський Харківської області завершився підписанням інвестиційного меморандуму. Інвестором виступає китайська державна корпорація China Machinery Engineering Corporation (СМЕС), яка готова будувати 50 МВт генеруючих можливостей.

Цей проект – перша зелена електростанція в Україні, яка буде працювати за принципом державно-приватного партнерства. Для реалізації проекту влада міста передає земельну ділянку, площею 100 га, в управління комунальному підприємству «Первомайські теплові мережі», яке входе у засновники сонячної електростанції. Це надасть можливість збільшити дохідну частину міського бюджету вдвічі, що є унікальним випадком для України.

Можливості встановлення сонячної електростанції у м. Первомайськ на Харківщині обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із першим заступником Первомайського міського голови Антоном Ореховим, комерційним менеджером Китайської машинобудівної інжинірингової корпорації Лі Ксянхе та виконавчим директором Інституту сталого розвитку Станіславом Ігнатьєвим.

Голова Агентства запевнив учасників зустрічі, що для широкого впровадження подібних «зелених» проектів за участю іноземних інвесторів створено сприятливі умови на законодавчому рівні. При цьому, встановлення цієї СЕС у рамках енергетичної децентралізації має бути стимулом до активних дій для інших мерів міст.

У свою чергу, Станіслав Ігнатьєв запропонував презентувати цей інвестиційний проект на форумі «BUILD&ENERGY Kharkiv Expo 2018», що відбудеться 29-30 березня у м. Харкові.

Підписантами інвестиційного документу виступили китайська державна корпорація China Machinery Engineering Corporation, Первомайська міська рада, Інститут сталого розвитку та ДП «Центр розвитку зелених інвестицій».

Довідково:
Китайська машинобудівна інжинірингова корпорація (СМЕС), заснована у 1978 р., працює більш ніж у 150 країнах у галузі інжинірингу, у тому числі енергетиці. Разом з компанією «Wuxi Guolian Environment & Energy Group» створено спільне підприємство «CMEC-GL Wuxi New Energy Development Co., Ltd.», яке реалізує проекти сонячних електростанцій.
Місто Первомайський розташовано на відстані 86 км від обласного центру – Харкова, має населення 31,2 тис. осіб, площу 30,8 кв. км. На території міста знаходиться ділянка у 300 га, відкрита для інвестування, яка залишилась від ліквідованого ДП «Хімпром», на місті якого і збудують сонячну електростанцію.
Інститут сталого розвитку – експертна громадська організація, що працює у галузі розвитку громад, залучення інвестицій у проекти зеленої енергетики та енергоефективності.

Автор:
Станіслав Ігнатьєв, виконавчий директор «Інституту сталого розвитку» засновник Харківського енергетичного кластеру

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!