На території Чорнобильської зони буде збудована ще одна наземна сонячна станція. Проект фінансується за кошти уряду Іспанії, сплачені у рамках співпраці з Україною за Кіотським протоколом. Так, 26 березня україно-іспанська делегація оглянула територію, на якій буде зведено новий об'єкт відновлювальної енергетики. До складу делегації увійшли Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанії в Україні, пані Сильвія Хосефіна Кортес Мартін, представники Мінприроди та інших профільних міністерств, а також керівництво Державного агентства управління зоною відчуження.
Проект майбутньої сонячної станції було затверджено наприкінці 2018 року. Про це повідомила Директор департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Міністерства екології та природних ресурсів України Світлани Гринчук за результатами робочої поїздки до зони відчуження у складі україно-іспанської делегації.
«Це продовження реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які Україна отримала від Іспанії, переуступивши свої квоти на викиди парникових газів. Єдина умова використання цих коштів – вкладання їх у проекти, які б забезпечували скорочення викидів парникових газів та мали б соціальний ефект і сприяли розвитку відновлювальної енергетики. Фотоелектростанції належать саме до таких.
Це в дусі політики Мінприроди щодо перетворення зони відчуження на територію змін та інновацій», - розповіла Світлана Гринчук.
Вона зазначила, що фінансування та сам проект сонячної станції у зоні відчуження було схвалено на засіданні спільного наглядового україно-іспанського комітету, який контролює ефективність та доцільність використання «кіотських коштів», наданих урядом Іспанії.
Рішення про його створення було схвалено після того як Мінприроди у 2016 році вдалося відновити співпрацю з урядом Іспанії. Вона була «заморожена» майже 10 років тому, відколи Міністерство сільського господарства, харчування та навколишнього середовища Іспанії викупило в України так звані «одиниці установленої кількості викидів парникових газів» на 30 млн євро.
Нагадаємо, у грудні 2016 року Мінприроди та Державне агентство управління зоною відчуження (ДАЗВ) запропонували бізнесу подавати заявки на відведення земельних ділянок під розміщення об’єктів відновлювальної енергетики. Загалом надійшло понад 60 заявок з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, Білорусі, України.
Наприкінці 2018 року в Прип'яті на території Чорнобильської АЕС вже відкрито іншу сонячну електростанцію. Вона знаходиться на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, над 4-м атомним енергоблоком, що вибухнув 26 квітня 1986 року. Річна продуктивність електростанції становить 1024 МВт*год/рік.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів України
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»