Новини

Повернутися до переліку новин

Перевірки підприємств: про правомірність вимог та повноваження інспекторів ДЕІ

Дбаючи про професійну обізнаність та високий рівень знань своїх прав та обов’язків обох сторін взаємодії – і природокористувачів, і інспекторів ДЕІ, команда журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»  підготувала питання, що найчастіше надходять до експертів від суб’єктів господарювання.

Надаємо роз’яснення  щодо наступних реальних робочих ситуацій:

  1. Чи має право Державна екологічна інспекція під час здійснення планової перевірки перевіряти дотримання режиму санітарно-захисної зони підприємства?
  2. Які повноваження має Державна екологічна інспекція щодо контролю за земельними ресурсами та де про це можна дізнатися?
  3. За результатами перевірки інспектори вимагають, щоб керівник підприємства прибув в інспекцію підписати акт перевірки. Чи правомірна така вимога?
  4. Чи є законною вимога, викладена в приписі, щодо надання довідки про обсяги забраної води, часу роботи джерел викидів забруднюючих речовин зі стаціонарних джерел? Що із цим робити?
  5. Наше підприємство є гірничим та здійснює добування вапняку. Для підготовки площі (фронту робіт) підприємством здійснено зняття розкривних порід, які розміщено в бурті. Чи належать розкривні породи до відходів?
  6. Органи державної податкової служби вимагають сплату за розміщення відходів розкривних порід, що перебувають у буртах. Чи законна така вимога?
  7. Чи може екологічна інспекція залучати до перевірки громадського інспектора. Які його повноваження?
  8. Поясніть, будь ласка, відмінності між ОВД та ОВНС
  9. Підприємство вирішило у законний спосіб не допустити до перевірки посадових осіб екологічної інспекції. Незважаючи на це, без здійснення перевірки державний інспектор склав припис. Чи законна така дія посадової особи?
  10. Під час перевірки державні інспектори виявили, на їхню думку, «необліковані» стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. За результатами перевірки склали припис, яким зобов’язали підприємство здійснити додаткову інвентаризацію та отримати дозвіл. Але підприємство не використовує це обладнання їх у виробничому процесі. Що робити в такому випадку?

Відповіді надано березні для №4, 2020 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Поставити питання можна тут

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!