Новини

Повернутися до переліку новин

Про найважливіший елемент процедури верифікації

Найважливішим елементом процедури верифікації є перевірка під час відвідування місця розташування об’єкту (так званий site-visit).

Для того, щоб бути готовим до такого візиту, оператор заздалегідь має отримати від верифікатора програму сайт-візиту. Більш того, оператор має схвалити та взяти до відома цю програму. Це не обов’язково має бути формалізованою процедурою. Але дуже важливо, щоб оператор знав і розумів спрямованість дій верифікатора під час сайт-візиту.

Верифікація на місці розташування об’єкту має включати вибірковий аналіз даних, та перевірку документів.

Перевірки під час відвідування місця розташування об’єкту стосуються не тільки технічних аспектів процедур верифікації на місці розташування об’єкту, таких як перевірка вірного визначення меж установки для здійснення моніторингу або перевірка вимірювальних пристроїв. Така верифікація на місці розташування об’єкту має також включати вибірковий аналіз даних, вибіркову перевірку оригіналів документів (наприклад, рахунку-фактури постачальника) або інтерв’ю з відповідальними особами.

У деяких випадках, при перевірці звіту про викиди виникає необхідність здійснити відвідування декількох об’єктів установки, якщо, наприклад, керівництво не перебуває безпосередньо на території розташування установки.

Як підприємствам підготуватись до роботи в умовах дії Закону № 377? Готуватися треба починати вже зараз. Перш за все, необхідно забезпечити навчання персоналу, і це стосується не тільки операторів установок. Фахівці сектору консалтингу та верифікації вже зараз мають розпочати свою підготовку для надання відповідних консалтингових або верифікаційних послуг. Важливо також розпочати розробку своїх перших, пілотних планів моніторингу вже в цьому році (наприклад, за друге півріччя 2020 року) та передати відповідні звіти про викиди на пілотну верифікацію. Це було б найкращим способом підготовки до наступного 2021 оку — року, обов’язкового для системи МЗВ.

Більше - у журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №6, 2020.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!