Новини

Повернутися до переліку новин

Швеція ділиться досвідом екологічного виробництва тепла та електроенергії із сміття

У м. Уппсала (Швеція) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у складі української делегації відвідав виробничі потужності однієї з провідних в Європі енергетичних компаній Vattenfall, що генерує тепло та електроенергію для міста, в основному, із промислових та побутових відходів.

Компанія Vattenfall має понад 100-річний досвід роботи в енергетиці та власними проектами демонструє переваги централізованого опалення міст енергією з біомаси і сміття.

y

Так, теплова потужність об’єкту – 400 МВт, а електрична – 50 МВт. Станція забезпечує фактично всі потреби міста Уппсала у тепловій енергії та гарячій воді.

При цьому, представники компанії Vattenfall вважають, що у централізованому теплопостачанні краще використовувати сміття для генерації енергії із високоякісними екологічними технологіями очистки газів, ніж мати 9000 індивідуальних котлів і задимлене місто, як було раніше.

Завдяки таким потужностям місто позбавляється проблем із сміттєзвалищами, а екологія покращується.

Наразі компанія Vattenfall займається модернізацією потужностей. У планах на найближчі роки – продовжувати забезпечувати місто енергією з біомаси, сміття, теплових насосів і ввести в експлуатацію ще станцію на деревній щепі. Кінцева мета – перетворити Уппсалу на місто з нульовими викидами вуглецю до 2030 року.

«Саме такі потужності вкрай потрібні українським містам, залежним від газу та водночас багатим на біоенергетичні ресурси», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Сьогодні Швеція навіть імпортує сміття для генерації необхідної енергії, а в Україні близько 10 млн тонн сміття збирається щорічно на звалищах та полігонах, погіршуючи навколишнє середовище.

Тож Сергій Савчук запросив представників компанії вивчати потенціал українського ринку та реалізовувати спільні проекти з генерації енергії із сміття.

Джерело: Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!