Новини

Повернутися до переліку новин

Сміття і люди, Роки небезпечного життя та Вірунга — новий огляд книг та фільмів у рубриці «Екологія, література та кіно»

Редакція журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» продовжує публікувати матеріали рубрики «Екологія, література та кіно», у якій ми збираємо для вас бібліотеку та пізнавальні фільми, що допоможуть по-іншому сприймати взаємини природи та людини й змінити ставлення до навколишнього середовища.


Томас Хілланд Еріксен. «Сміття і люди. Зворотний бік споживання»

Книга норвезького вченого-антрополога Томаса Гілланда Еріксена «Сміття і люди» це розгляд різних аспектів співіснування людства та світу відходів.

Попри свою назву, це зовсім не екологічна розвідка й не інструкція порятунку світу від забруднення та різних відходів. Автор розглядає сміття як невід’ємну рису людського способу існування. Адже невідомо навіть те, скільки реально сміття ми виробляємо. Мало кому відомо, що під час створення одиниці більшості пластикових предметів продукується більший об’єм відходів, аніж об’єм самої тієї речі. Усвідомити та відчути реальність сучасного виробництва та, що найголовніше, споживання ось те, що пропонує нам Еріксен.

У цій книзі ідеться про хаос і порядок, загальнолюдську відразу до всього гидкого, а також про те, що ми робимо у мінливих обставинах, аби утримувати цей темний — і смердючий — бік життя подалі від себе. Та насамперед ідеться про те, як позбутися сміття, перетворивши його при цьому на щось корисне. А ще автор згадує одну з найболючіших проблем сучасності – засмічення мізків.

Український переклад продукується вперше. Книга розрахована на вчених і студентів істориків, антропологів, філософів, соціологів, а також тих, хто цікавиться проблемами екології.

Документальний серіал «Роки небезпечного >життя» (Years of Living Dangerously)
2014 р., США

За сюжетом фільму журналісти будуть шукати жертв посухи, ураганів і епідемій, щоб взяти інтерв'ю і поділитися їх історіями зі світом. Від Індії та Китаю до Африки і США цей фільм покаже переконливі і важливі історії про людей, спільноти та уряди, які стикаються з необхідністю зробити важливий вибір, який вплине на життя мільйонів людей наступних поколінь.

За допомогою документального фільму автори мали намір дослідити ставлення між глобальними змінами кліматичних умов Землі і долями людей.

Серіал вже названий найважливішим телевізійним серіалом всіх часів і є лауреатом премії «Еммі».
Зоряними кореспондентами стали: Джеймс Кемерон, Джессіка Альба, Метт Деймон, Харрісон Форд, Девід Леттерман, Арнольд Шварценеггер, Сігурні Уівер, Жизель Бюндхен, Джек Блек, Тай Баррелл, Сесілі Стронг, Іен Сомерхолдер, Америка Феррара, Ніккі Ріл і Аасиф Мандві.

Документальний фільм «Вірунга» (Virunga)
Режисер: Орландо фон Айнсидель. 2014 р., Великобританія, Конго

Парк Вірунга, розташований в нетрях Конго і віднесений до спадщини ЮНЕСКО, на межі розграбування і втрати авторитетного статусу світового значення. Браконьєри прагнуть викрасти рідкісні види тварин, що перебувають в заповіднику, а потужна нафтова корпорація просто лобіює інтереси для вирубки цінних лісів, які є природним місцем існування представників фауни.

Смутні події відбуваються на тлі громадянської війни, яка не тільки не знає пощади до живих пухнастих істот, а й до людей.

Бажаючи запобігти блюзнірським і злочинним намірам, група ентузіастів в особі французького журналіста і двох співробітників притулку намагається врятувати звірів, в першу чергу величезного самця гірських горил. Для виконання благородної місії потрібно подолати безліч перешкод, які щоразу виникають в неспокійних умовах буйного африканської держави, і знайти союзників, зацікавлених в безкорисливій ​​допомозі.

Кінострічка «Вірунга» присвячена відважним захисникам братів наших менших, завдяки яким вдається зберегти рідкісні види тварин від тотального вимирання, вчить доброті та повазі до тих, хто потерпає від рук людини.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!