Редакція журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» продовжує публікувати матеріали рубрики «Екологія, література та кіно», у якій ми збираємо для вас бібліотеку та пізнавальні фільми, що допоможуть по-іншому сприймати взаємини природи та людини й змінити ставлення до навколишнього середовища.
Браян Фейген. «Велике потепління. Зміна клімату та піднесення й гибель цивілізацій»
Що може змінити один градус температури? Підвищення середньої температури навіть на градус-два може докорінно перетворити краєвид великого регіону або поставити хрест на цивілізації. Про це свідчать реалії середньовічного теплого періоду (800-1300 роки), які завдяки новітнім здобуткам палеокліматології помалу збагачують наше розуміння історії.
Книга Браяна Фейгена «Велике потепління. Зміна клімату та піднесення й гибель цивілізацій» присвячена не стільки клімату, скільки тому, як суспільства тисячолітньої давнини давали раду зміні клімату і яку роль клімат відігравав в історії. Все свідчить про те, що середньовічне потепління спонукало як до можливостей, так і небезпеки. Клімат не прирікав суспільства на загибель чи розквіт; все залежало від відгуку суспільства на його виклики. Декотрі суспільства розпалися під натиском цих небезпек, інші їх уникли, а ще комусь вдалося скористатися можливостями. Широкий географічний розмах «Великого потепління» пропонує загальносвітову картину взаємодії суспільства із кліматом в умовах середньовічного глобального потепління: від Європи до каньйону Чако та острова Пасхи.
Документальний фільм «Детройт, дике місто» (Detroit Wild City)
Режисер: Флорен Тілло. 2011 р., Франція
Документальний фільм про підйом і падіння Детройта. Що відбувається зараз у напівзакинутому дитячому майданчику? Тепер тут тільки й знімають фільми про апокаліпсис. Але є люди, які не ставлять хрест на місцевості, де колись процвітав американський автопром. Як активісти зеленого руху наводять у місті (точніше, те, що від нього залишилося) лад, слідкує режисер фільму.
Документальний фільм «Confessions of an Eco-Terrorist»
Режисер: Пітер Джей Браун, 2010 р., США
Пол Вотсон, названий журналом Time екологічним героєм ХХ століття, був виключений з «Грінпісу» в 1977 році за екстремістські погляди – діяльність цієї організації на той момент уже давно здавалася йому млявою і нерішучою. Захисник тварин зібрав нову команду активістів і разом з ними став жорстоко переслідувати морських браконьєрів з різних країн. Його антипіратську історію зафіксував на камеру режисер Пітер Джей Браун, який ось уже тридцять років веде боротьбу разом із Вотсоном за життя китів.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»