Новини

Повернутися до переліку новин

Сонячні панелі на основі друкованих фотополімерів зроблять чисту енергію доступною для всіх

Австралійський фізик обіцяє, що сонячна енергія для побутових потреб скоро стане такою ж доступною, як користування послугами стільникового оператора.

У травні минулого року професор Пол Дастур, що працює в Університеті Ньюкасла, презентував сонячну полімерну плівку, яка створюється за допомогою друку електронними чорнилами. Фотогальванічні панелі товщиною менше міліметра з двостороннім клейким покриттям зовні нагадують пакувальний матеріал і мають собівартість виробництва менш як10 доларів за квадратний метр.

Над цією технологією Дастур працював понад десять років, і в цьому році в Канберрі він вперше організував двохсотметрову інсталяцію із застосуванням своєї сонячної плівки, щоб продемонструвати можливості її комерційного використання.

Головним недоліком друкованих гнучких органічних сонячних батарей в порівнянні з кремнієвими панелями є їх недовговічність, оскільки фотоелемент у плівках руйнується набагато швидше. Однак професор Дастур вірить, що ця проблема нівелюється низькою собівартістю і простотою заміни елементів:
«На нинішньому етапі розвиток сонячної енергетики крутиться довкола питання: скільки коштує вироблена енергія? Плівки прості та дешеві у виробництві й монтажі, і в промислових масштабах вартість отриманої з їх допомогою електроенергії цілком конкурентоспроможна».
Дастур пророкує, що скоро гуртові провайдери сонячної енергетики стануть підписувати клієнтів на свої тарифні плани за  аналогією з операторами мобільного зв'язку.

На монтаж середньої дахової станції для збору сонячної енергії буде потрібно один день і п'ять фахівців-техніків, а друкувати плівку з фотоелементами на недорогих принтерах можна друкувати сотнями метрів в день.

Експлуатація демонстраційного зразка в Канберрі з заміною відпрацьованих плівок по мірі потреби триватиме шість місяців. Після закінчення тестового періоду команда Дастура планує впроваджувати свій винахід у промислових масштабах.

Джерело: журнал «Екологія підприємства» за матеріалами The Guardian.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!