Новини

Повернутися до переліку новин

Total перетворює НПЗ в завод біопалива та біопластика, що працює на сонячній енергії

Французька нафтогазова компанія Total вирішила інвестувати понад 500 мільйонів євро в перетворення нафтопереробного заводу в підприємство з нульовим споживанням нафти, що працює на сонячній енергії, яке буде виробляти відновлюване дизельне паливо та біопластик.

 

Джерело: ЕлектроВісті


Total планує припинити переробку сирої нафти на НПЗ в першому кварталі 2021 року та зберігання нафтопродуктів там до кінця 2023 року.

 

З 2024 року, після завершення проєкту конверсії до 2024 року підприємство буде фокусуватися на наступних чотирьох напрямках діяльності:

- виробництво відновлюваного дизельного палива (renewable diesel), в першу чергу призначеного для авіаційної промисловості;

- виробництво біопластика;

- послуги з переробки пластмас;

- експлуатація двох фотоелектричних сонячних електростанцій.

 

Завод вироблятиме 170000 тонн екологічно чистого авіаційного палива, 120000 тонн відновлюваного дизельного палива та 50000 тонн відновлюваної нафти, що використовуватиметься для виробництва біопластика, в рік. Він буде переробляти в основному тваринні жири з Європи і відпрацьоване масло для смаження з додаванням інших рослинних масел (але не пальмового). Total буде, в першу чергу, користуватися послугами місцевих постачальників.

На тому ж майданчику Total спільно з компанією Corbion NV (50/50) побудує перший в Європі завод з виробництва PLA-пластика. Очікується, що після введення в експлуатацію в 2024 році виробнича потужність підприємства складе 100000 тонн в рік.

На території також розміститься перший у Франції завод з переробки пластика, який буде створений Total у співпраці з Plastic Energy (Total буде належати 60%). За допомогою процесу піролізного плавлення пластикові відходи будуть перетворюватися в рідину, названу TACOIL, яка потім буде використовуватися в якості сировини для виробництва полімерів з властивостями, ідентичним властивостям чистих полімерів.

Крім того, компанія Total Quadran побудує дві сонячні електростанції - потужністю 28 МВт на майданчику НПЗ, потужністю 24 МВт на території сховища по сусідству.

 

Рішення про припинення переробки нафти було прийнято після аудиту, що проводився протягом кількох місяців на 260-кілометровому трубопроводі Іль-де-Франс (PLIF), по якому сира нафта поставляється з порту Гавр на нафтопереробний завод.

НПЗ був змушений зупинитися більш ніж на п'ять місяців в 2019 році, коли на PLIF був виявлений​​повторний витік після ліквідованої аварії близько Гавра в 2014 році. За схваленням наглядових органів максимальний робочий тиск в PLIF було знижено для забезпечення безпечної роботи. В результаті завод міг працювати тільки на 70% своєї потужності, що загрожувало його довгостроковій фінансовій життєздатності.

В ході аудиту було встановлено, що нормальну роботу заводу можна відновити тільки шляхом заміни нафтопроводу вартістю близько 600 мільйонів євро. Тому, з огляду на плани Франції з енергетичного переходу, Total вирішила припинити переробку нафти на цьому НПЗ та приступити до докорінної трансформації майданчика.

 

В травні 2020 року Total приєдналася до зростаючого числа найбільших нафтогазових корпорацій, які взяли на себе кліматичні зобов'язання, і пообіцяла забезпечити «чисті нульові викиди» від своєї діяльності до 2050 року.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!