Лондонський стартап Moya Power пропонує генерувати енергію за допомогою поїздів в метро, які під час свого руху створюють сильні потоки вітру. Про ше пишуть Електровісті.
Автори проекту розробили конструкцію зі спеціальних панелей, які оснащені тисячами рухомих пластин, які коливаються від рухів повітряних мас в тунелях залізниць і, таким чином, генерують електроенергію.
Таку ідею висунула засновниця стартапу Шарлотта Слінгсбі. За словами жінки, яка народилася в Кейптауні(ПАР), на її Батьківщині вітроенергетиці приділяється більше уваги, а в Лондоні вона недооцінена . Саме через те, що тут немає таких потоків вітрів як в прибережних містах, використання подібних технологій може бути ефективним.
Стартап вже запустив пілотну установку з рам зі спеціальними ламелями з п'єзоелектричної плівки, які вигинаються від повітряних потоків і виробляють електричний струм. Якщо «підземні вітряки» на маршрутах London Crossrail не покажуть істотних результатів, то в майбутньому такі пристрої можна буде випробувати і в інших місцях. Так, наприклад, непоганий потенціал мають хмарочоси, промислові зони або будь-які інші вітряні райони міст.
Джерело: журнал «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»