Новини

Повернутися до переліку новин

У Європі визначили найзеленіше місто, яке використовує енергію лише з ВДЕ

Європейська комісія присвоїла швецькому місту Векше офіційний титул найзеленішого міста Європи.

Таке рішення ЄК прийняла за результатами відкритого конкурсу, передає uabio.org

Швецьке місто із населенням близько 90 тисяч та площею близько 35 квадратних км – як наша Умань - забезпечує всі енергетичні потреби за рахунок відновлюваних джерел енергії, велику долю з яких складає біомаса та біогаз.

Влада міста вже у 60-х роках минулого століття усвідомили, що озера, біля яких знаходиться місто, потрібно очистити від забруднень текстильного виробництва. Сьогодні у в колись найбруднішому озері регіону Трумен можна купатися, ловити рибу і навіть пити з нього воду.

На початку 90-х, ще до того, як глобальне потепління стало популярною темою, уряд міста розробив програму, згідно з якою до 2030 року у Векше не буде потреби в продуктах нафтопереробки і вдвоє зменшаться викиди вуглекислого газу. В рамках програми фермерські господарства перейшли на виробництво органічних продуктів, а городяни скоротили споживання паперу і пересіли на екологічні види транспорту — велосипеди і громадський транспорт.

У 1970 році головний міський постачальник електроенергії частково відмовився від використання нафтопродуктів на користь похідних від лісових господарств: моху, шишок і гілок, які зараз є основним джерелом енергії для міста. Завдяки спеціальним фільтрам викиди шкідливих речовин дуже незначні — приблизно 5% від допустимої норми.

У якийсь момент власники місцевих ресторанів обурилися: чому у нас в місті досі не переробляють харчові відходи. Мерія прислухалася до своїх городян, і ось тепер всі міські автобуси працюють на біогазі, який отримують за допомогою харчових відходів і стічних вод.

Тепло, гаряча вода та електроенергія надходить з котелень та ТЕЦ, які спалюють біомасу.

.

Українська група відвідала виробничі об'єкти у Південно-Східній Швеції, зокрема, збудовану у 2016 році ТЕЦ Sandvik 3, яка працює на деревній трісці, корі, тирсі і має теплову потужність 65 МВт і електричну потужністю 39 МВт.

Також група експертів з України відвідала лісопилку з повним циклом переробки деревини на пиломатеріали. Деревні відходи лісопилки: тирса, тріска й стружка, спалюються у котельнях, забезпечуючи Векше теплом та гарячою водою.Лісовий ресурс поновлюється завдяки ухваленому у Швеції 100 років тому закону, згідно з яким взамін одного зрубаного дерева, необхідно посадити нове. Зараз у країні висаджують три нових дерева за кожні два зрубані. Таким чином, нині лісів у Швеції вдвічі більше, ніж 100 років тому.

Джерело: Ecotown.com.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!