Новини

Повернутися до переліку новин

Урочисте відкриття першої в Україні, третьої в Європі та п’ятої у світі новітньої біо-теплоелектростанції у місті Кам’янці-Подільському

3 липня 2018 року у Кам’янці-Подільському відбудеться урочисте відкриття першої в Україні, третьої у Європі та лише п’ятої в світі біо-теплоелектростанції потужністю 45 МВт, що вироблятиме теплову та електричну енергію. Новітня теплоелектростанція стане енергоефективною альтернативою застарілим потужностям газової ТЕЦ і позбавить місто від газової «залежності». Адже безперебійно забезпечуватиме кам’янчан теплом, яке вироблятиметься з вітчизняного біопалива: соломи, відходів кукурудзи і соняшника, тріски деревини.

На початку 2014 року комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» Кам’янець-Подільської міської ради одним із перших в Україні задекларувало амбітний план – за декілька років максимально відмовитися від використання природного газу та перейти на альтернативні види палива. За цей період в місті проведено реконструкцію трьох діючих та збудовано чотири нових котельні, що працюють на агропелетах і деревній трісці. Так, лише впродовж 2016-2017 рр., за рахунок заміщення альтернативними видами палива споживання природного газу було зменшено на 5,2 млн. куб. м.

Наймасштабнішим енергоефективним проектом Кам’янця-Подільського стало будівництво новітньої теплоелектростанції потужністю 45 МВт з комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами. Його було розпочато 2015 року в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання», який впроваджується за кошти кредиту Світового банку. Будівництво об’єкту виконувало ТОВ «Котлозавод «Крігер», що розташоване у місті Житомир та входить до складу потужного енергохолдингу «Kriger», який успішно працює з провідними компаніями світу (Франція, Великобританія, Німеччина).

Теплоелектростанцію оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) потужністю 1,8 МВт. Замість водяної пари в системі ОRС випаровуються органічні рідини. А температура кипіння і випаровування цих рідин нижча, ніж температура кипіння води. Використання установок з модулем ОRС є важливим фактором енергозбереження та покращення екологічної ситуації. Турбіна ОRС – винахід французької компанії «Еnertime», фахівці якої повністю супроводжували процес її монтажу і налаштування. 

Модуль ORC підведений до 2 твердопаливних котлів потужністю 10 і 5 МВт. Потужні твердопаливні котли, що працюватимуть на теплоелектростанції виготовлені ТОВ «Котлозавод «Крігер», обладнання якого сертифіковане в Україні, країнах СНД та Європейського Союзу.

Також на теплоелектростанції встановлено два газових котли потужністю 12 МВт кожен, які використовуватимуться для пікових навантажень, коли температура сягатиме нижче -10оС. Дані котли виготовлені німецькою компанією «Viessmann».

Поруч з ТЕС буде розташовано когенераційну електростанцію електричною потужністю 1,89 МВт., де буде встановлено 3 когенераційних установки по 0,63 МВт, які використовуються для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії. Низька собівартість енергії, яку виробляють когенераційні установки дозволяє окупити витрати на їх запровадження впродовж 2-3 років.

Загалом, після завершення цього проекту, місто планує зменшити споживання природного газу на 15,5 млн. куб. м (або 65%) на суму близько 115 млн. грн.

Серед запрошених на відкриття новітньої теплоелектростанції: Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук, представники і директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен, представники НКРЕКП, профільних міністерств, відомств, народні депутати України, мери-представники Асоціації міст України, керівники підприємств-учасників МА «Укртеплокомуненерго», керівництво Хмельницької обласної адміністрації та обласної ради.

Початок урочистих заходів заплановано на 11.00 за адресою: вул. Крип’якевича, 3.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!