Новини

Повернутися до переліку новин

В Україні очікується встановлення 3 ГВт потужностей об’єктів сонячної енергетики до 2020 року

Потужності встановлених об’єктів сонячної енергетики в Україні зростуть до 3 ГВт до 2020 року. Такий прогноз розвитку галузі зробив Віталій Давій, CEO IB Centre Europe, на 8-мій Конференції сонячної енергетики CISOLAR 2019 у Києві.

Станом на 1 квітня 2019 року в Україні встановлено понад 2,2 ГВт об’єктів сонячної енергетики — це 71% від всіх діючих відновлюваних джерел енергії.

Активний розвиток галузі дозволив Україні перейти з 34 на 23 позицію глобального рейтингу сонячної енергетики.

«Між подіями CISOLAR 2019 та CISOLAR 2020 очікуємо встановлення 1 ГВт потужностей об’єктів сонячної енергетики в Україні. Буде імплементовано нову законодавчу основу — аукціони, яка відкриє гарантовані перспективи для інвесторів на наступний тривалий період (5–10 років), а також будуть знову зрозумілі правила гри і в Україну потечуть ще більшим потоком інвестиції», — зробив позитивний прогноз Віталій Давій.

У Держенергоефективності наголосили, що в Україні діє високий «зелений» тариф, який потрібно врегулювати в ринковий спосіб — «зелені» аукціони. Адже така система забезпечить справедливу ринкову ціну на «зелену» електроенергію, прозору конкуренцію на ринку, стабільний розвиток «чистої» енергетики та гарантії інвесторам та фінансовим установам щодо реалізації проектів.

«Ціна має встановлюватися через систему аукціонів. При цьому має бути захищений інвестор», — повідомив Голова Деренергоефективності Сергій Савчук.

Нагадаємо, що відповідний закон про «зелені» аукціони було прийнято 25 квітня 2019 року. Згідно з яким, участь в аукціонах буде обов’язкова із 2020 р. для проектів СЕС потужністю більше 1 МВт та ВЕС потужністю більше 5 МВт. За умовами торгів, «чисту» електроенергію зможе продати державі той, хто запропонує найнижчу ціну.

В секторі фінансування альтернативних джерел енергії позитивні результати показав заступник Голови правління АБ «Укргазбанк» Євген Мецгер. За його словами, Укргазбанк профінансував 146 проектів «зеленої» енергетики, за них — 106 сонячних проектів на 688 МВт, на 527 млн євро. Серед домашніх сонячних електростанцій профінансовано 190 СЕС на 65 млн грн.

Експерти галузі обговорили не тільки перспективні можливості розвитку сонячної енергетики в Україні, а й розкрили ризики, які стоять на шляху до ефективного розвитку. В «Укренерго» стурбовані питанням балансування енергетичної системи, адже технічних умов видано більше, ніж може прийняти ця система.

На питання «Що буде з сонячною енергетикою на ступного року?» директор ДП НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук відповів, що вже неможливо провести аукціони, залучити інвесторів і збудувати нові балансуючі швидкі потужності, які б дозволили згладжувати коливання у виробництві погано прогнозованої генерації. Щодо цього він заявив: «З наступного року «Укренерго», як системний оператор буде змушений: або обмежувати видачу потужностей АЕС, або обмежувати (там, де це технічно можливо) видачу потужностей з ВДЕ. Тому що ми маємо забезпечити безпеку енергопостачання».

Китай є світовим лідером ринку сонячної енергетики. Про це на Конференції CISOLAR 2019 повідомив Голова Всесвітньої ради сонячної енергетики Пранав Мехта. Він поділився досвідом і дав кілька порад Україні аби пришвидшити розвиток сонячної енергетики: «В Україні є потенціал і внаслідок цього постає питання: як перейняти досвід інших країн, зокрема Індії, Китаю, США і як це може допомогти. Перше — це прагнення має бути вищим, щоб задовольнити потребу досягти 3 Гігават, адже Україна має для цього високий потенціал. В той же час я щасливий, що в Україні стає більше домашніх сонячних станцій, це добре, але потрібно їхню кількість збільшувати. Це важливо.»

За підсумками Конференції CISOLAR 2019 прозвучав і драфт нової стратегії, яка буде спрямована на досягнення 100% відновлюваної енергетики, в тому числі й сонячної, в загальному енергобалансі України.

«Потрібна стратегія, яка об’єднає бізнес, суспільство та державу. 100% ВДЕ — це наша велика мета. Вартість електроенергії після 2030 року буде знижено», — визначив напрямок руху галузі CEO KNESS Сергій Шакалов.

Генеральний директор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш зазначив, що Україна знаходиться на етапі розвитку сонячної енергетики, в той час коли знаходилась Європа — 7–10 років тому. При цьому, Україна пропонує одну з найбільш привабливих інвестиційних структур в Європі для розвитку галузі. Адже тут створено: сприятливі ресурси, наявність земельних ділянок, зелений тариф, державну підтримку та цільову енергетичну стратегію: 25% до 2035 року у виробництві чистої енергії.

CISOLAR 2019 — це понад 450 учасників, які представляють великий бізнес та компанії середнього та малого бізнесу. Ринок сонячної енергетики — це ринок правильної економічної платформи, який створює рівні можливості для учасників будь-якого масштабу.

«Я радий, що CISOLAR є платформою для всіх них. Однозначно ми пишемо нову сторінку розвитку сонячної галузі в Україні, тому що є дуже багато важких і не простих питань з точки зору законодавчих ініціатив, подальшої політики, технологічних обмежень і так далі. Очікується, що CISOLAR 2020 — це буде ще більш масштабніша подія і ми будемо говорити про принципово інші моменти: що таке технологічні обмеження для реалізації нових проектів», — повідомив Віталій Давій, CEO IB Centre.

Головна галузева подія 8-ма Міжнародна Конференція та Виставка сонячної енергетики Центральної та Східної Європи CISOLAR 2019 відбулася 16–18 квітня. Учасниками події стали понад 450 делегатів, 56 спікерів з 30-ти країн світу, більше 100 компаній, які представили новітнє обладнання, інноваційні технології та унікальні рішення, а також понад 4000 відвідувачів виставки. На бізнес-конференції прихильники сонячної галузі обговорили всі найактуальніші питання, які стосуються законодавства, фінансування, перспективи, ризики розвитку галузі, її особливості та бачення сонячної енергетики в майбутньому для ефективного і впевненого руху вперед.

Організатор і продюсер CISOLAR 2019 — Центр інноваційного бізнесу (IB Centre).

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!