Новини

Повернутися до переліку новин

В Україні стимулюватимуть підприємства виробляти «зелену» електроенергію для власних потреб

В Україні стимулюватимуть споживачів електроенергії встановлювати для власного споживання установки на відновлюваних джерелах без «зеленого» тарифу.

Введення нового стимулу розвитку ВДЕ-генерації передбачає законопроект «Про впровадження механізму Net Еnergy Metering», який до грудня має намір розробити Держенергоефективності, передає reform.energy. 

«Дедлайн, який ми проговорили з проектом USAID з енергетичної безпеки, що допомагає у його створенні, – до грудня ми напрацьовуємо проект закону, запускаємо на узгодження у центральні органи, проводимо громадські слухання і фіналізуємо законопроект, – зазначив заступник голови агентства Юрій Шафаренко в ході Європейсько-українського енергодня в Києві, організованого Європейсько-українським енергетичним агентством. - Ще у цьому році законопроект може бути схвалений урядом і поданий на розгляд Верховної Ради».

Наразі для розробки законопроекту створена спеціальна робоча група, куди увійшли представники міністерств і відомств, а також бізнесу та асоціацій. «Суть Net Еnеrgy Metering полягає у тому, що будь-яке підприємство-споживач електроенергії встановлює об'єкт ВДЕ-генерації і користується виробленою ним електроенергією для власних потреб, - додав він. - При цьому надлишки може віддавати у мережу, а у період нестачі використовувати їх».

Взаєморозрахунки за чисту електроенергію для малих об'єктів генерації та соціальної сфери йдуть за встановленими тарифами, для інших – за ринковою ціною на момент вироблення або споживання енергії.

«Фактично ви використовуєте об'єднану енергосистему для зберігання виробленої електроенергії в період, коли генерація перевищує споживання, і можете її використовувати у період, коли генерація менше споживання, – роз'яснив Юрій Шафаренко. - У підсумку ви платите тільки за користування мережами».

Він зазначив, що вже зараз з'являються підприємства, по суті, які користуються Net Еnergy Metering, але на локальному рівні, які стабільно споживають електроенергію, вироблену власними об'єктами ВДЕ без використання мережі.

«Щоб цей процес став масштабним, необхідно законодавчо його врегулювати: яким чином виробники електроенергії будуть користуватися мережами, скільки будуть платити за небаланси, як вони будуть передавати невикористану електроенергію, коли вона повинна буде піти з мережі, в який період. Всі відповіді на питання вже напрацьовані робочою групою», – вказав заступник голови Держенергоефективності.

Джерело: ecotown.com.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!