У другому за величиною місті Нідерландів – Роттердамі тепер постійно буде налагоджено виробництво електроенергії з черствого хліба. По всьому місту встановили 130 контейнерів для збору черствого хліба, який потім переробляється для отримання біогазу, повідомляє ЄвроПульс.
Пілотний проект BroodNodig запровадили 3 роки тому. Це була приватна ініціатива, підтримана мерією. За цей час організатори зібрали 125 тисяч кілограмів хліба – цього достатньо, щоб цілий рік постачати біогазом 50 квартир. А якщо таку саму кількість хліба використовувати для виробництва електроенергії, можна не микати 2 тисячі лампочок упродовж року.
Роттердам – це не перше місто в Нідерландах, де випробували отримання енергії з хліба. Минулого року аналогічні контейнери для збору черствого хліба встановили в Амстердамі.
За статистикою Нідерландського центру вивчення харчування Voedingscentrum, на кожного жителя Нідерландів в рік припадає 41 кілограм викинутої їжі, з них 22 % – це хліб і випічка.
Крім такого альтернативного використання хліба фахівці центру закликають розвивати проекти, які знижують кількість викинутого хліба, в тому числі магазинами та ресторанами. Такі проекти в Європі вже існують: наприклад, в Румунії магазини та ресторани зобов'язані віддавати їжу на благодійність за 3 дні до закінчення терміну придатності, а в Фінляндії вже 3 роки існує мобільний додаток, що допомагає продавцям збувати продукти з терміном придатності, що добігає кінця, за зниженою ціною.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»