Новини

Повернутися до переліку новин

ВР прийняла закон про житлово-комунальні послуги, котрий передбачає демонополізацію ринку.

Верховна Рада у другому читанні і в цілому ухвалила законопроект, спрямований на демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг. Проект передбачає прозорий поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати власне за послуги з управління.

Як повідомляє аґенція УНІАН, за ухвалення проекту №1581-д "Про житлово-комунальні послуги" проголосувало 262 депутати.

Заступник голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак повідомила, що документ спрямований на реалізацію раніше прийнятого закону про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку. Згідно з нормами проекту, ЖЕКи позбудуться монополії на ринку надання комунальних послуг. Але домогтися цього, на думку депутата, не вдасться без прийняття законопроекту "Про житлово-комунальні послуги".

Бабак зазначила, що неврегульованим залишається питання укладення договорів щодо управління багатоквартирними будинками і надання житлово-комунальних послуг. "У цьому законопроекті про житлово-комунальні послуги ми пропонуємо процедури, як жителі і споживачі будуть укладати договори на отримання всього комплексу послуг ЖКГ: на послуги з управління, водопостачання, теплопостачання, поводження з відходами, газу та електрики", – сказала вона.

Для цього, зокрема, законопроект пропонує виділити з квартирної плати послугу з поводження з твердими відходами. Також запроваджують типовий договір на управління будинком, який передбачає прозорий поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати за послуги з управління. "Людині треба дати право порахувати, скільки коштує прямий договір, а скільки – колективний. Тому законопроект відкриває можливості вибору для людей у багатоквартирних будинках... Послуги будуть продавати тільки за лічильниками", – зазначила Бабак.

Окрема частина законопроекту присвячена перевірці якості комунальних послуг. Як вказано в пояснювальній записці, законопроект регулює відносини між споживачами і постачальниками комунальних послуг, в тому числі питання встановлення лічильників і оцінки якості надання комунальних послуг.

Законопроект також позбавляє місцеві органи влади права встановлювати тарифи на низку послуг, які виділяються з комплексу послуг ЖКГ і плата за які формує загальний тариф з обслуговування багатоквартирних будинків. У числі таких послуг: переробка та захоронення побутових відходів, централізоване опалення та постачання холодної води тощо. Зокрема, законопроект наділяє Кабінет Міністрів правом встановлювати лише порядок формування тарифів на послуги з поводження з твердими побутовими відходами. А конкретні тарифи встановлюють компанії, які, згідно з місцевим конкурсом, отримують право на надання населенню послуг зі збирання, переробки та захоронення відходів.

Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!