Новини

Повернутися до переліку новин

Як оподатковується дохід від домашніх сонячних електростанцій? (ТОП-7 питань)

“Зелений” тариф - це спеціальний більш високий тариф, за яким закуповується електроенергія, вироблена з альтернативних джерел енергії. “Зелений” тариф використовується державою з метою підтримки “зеленої” енергетики. Закупка електроенергії за більш високим “зеленим” тарифом дозволяє скоротити термін окупності проектів альтернативної генерації і тим самим підвищити привабливість таких проектів для інвесторів.

Про топ-7 питань, які можуть виникнути у домогосподарств з цього приводу? повідомляє Ecotown.

1. Хто буде мені платити за вироблену електроенергію з сонячної станції? Держава?

Платити за вироблену енергію буде енергопостачальник (обленерго), з яким ви заключите договір купівлі-продажу електроенергії після установки електростанції. Держава гарантує закупівлю електроенергії по “зеленому” тарифу до 2030 року у встановлені терміни та в повному обсязі.

2. Скільки платитимуть за кожен вироблений кіловат?

За кожен вироблений і проданий кіловат споживач отримує суму в гривнях, еквівалентну ціні 0.18 євро/кВт*год. “Зелений” тариф кожного кварталу оновлюється відповідно до зміни курсу євро. У першому кварталі 2018 року вартість “зеленого”тарифу для сонячних електростанцій приватних домогосподарств становитиме 587,05 коп/кВт*год (до оподаткування).

3. Куди буде нараховуватися прибуток?

Прибуток буде нараховуватись на рахунок, який ви самостійно відкриєте в обраному вами банку і вкажете його у договорі купівлі-продажу електроенергії.

4. Який відсоток із доходу заберуть на податки?

Грошова сума, отримана побутовим споживачем від продажу електричної енергії, оподатковується на загальних підставах. Ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 відсотків і ставка військового збору 1,5 відсотки, тобто, сумарно 19,5%.

5. Як і куди потрібно платити податки?

Самостійно сплачувати податки не потрібно. Енергопостачальник, являючись податковим агентом, нараховує кошти з врахуванням податків, які ви мали би сплатити. Тобто, на ваш рахунок буде відразу нараховуватись сума на 19,5% меншою.

6. А якщо я фізична особа - підприємець на спрощеній системі оподаткування, то мені також потрібно платити 19,5%?

Це не має значення. Договір купівлі-продажу електроенергії по “зеленому” тарифу для домогосподарств заключається лише з фізичними особами, які є власниками квартири/домогосподарства. Тому ФОП повинен виступати як приватна особа і сплачувати податки на загальних підставах (19,5%).

7. Скільки коштів (чистими) я отримаю на свій рахунок за рік від сонячної станції потужністю 10 кВт?

Припустимо, що 10-ти кіловатна сонячна станція згенерувала за рік 11000 кВт*год електроенергії. Власне споживання за рік склало 3000 кВт*год при середньому споживанні 250 кВт*год у місяць.

За “зеленим” тарифом буде реалізовано 11000 - 3000 = 8000 кВт*год елекроенергії за ціною 0,18 євро на суму 1440 євро.

З цієї суми буде знято 19,5 % податків, і на ваш рахунок помісячно за цей рік буде нарахована сума в гривнях, еквівалентна 1159,2 євро.

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!