Новини

Повернутися до переліку новин

Як реформувати систему екологічних фінансів в Україні?

Зелена модернізація підприємств передбачає запровадження екологічно дружніх технологій, енергоефективних заходів та вторинного використання ресурсів. Це зменшить негативний вплив промисловості на довкілля, витрати енергії та природних матеріалів і підвищить продуктивність підприємств.

Проведення такої екологічної модернізації вимагає від підприємств залучення інвестицій. У країнах ЄС для цього застосовують різні форми державної допомоги – пільгові позики, програми співфінансування та гранти. Екологічні податки в ЄС встановлені на такому рівні, щоб підприємствам було економічно доцільно скорочувати обсяг викидів парникових газів та забруднюючих речовин, зменшення відходів, модернізацію підприємств.

Для запровадження в Україні механізмів стимулювання зеленої модернізації та енергоефективності підприємств потрібно змінювати систему фінансування природоохоронних заходів.

За словами заступників Міністра Романа Шахматенка та Ірини Ставчук, для цього потрібно змінити українську систему екологічного оподаткування та створити спеціальний фонд. Це має бути незалежна установа, яка управлятиме коштами від екологічних податків. Це дозволить ефективно використовувати ці кошти на природоохоронні заходи, залучати додаткові міжнародні ресурси та застосовувати екологічні рішення на виробництві.

Як Міндовкілля бачить зміни в екологічному оподаткуванні та системі фінансування природоохоронних заходів читайте за посиланням https://bit.ly/2XUxtQQ.

Напрацювання громадськості щодо стимулювання зеленої модернізації промислових підприємств в Україні, які обговорили на засіданні громадської ради при Міндовкіллі https://bit.ly/3o1SO5k

Джерело: https://mepr.gov.ua/news/36710.html

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!