На підприємстві обліковуються транспортні засоби з бензиновими двигунами, дизельними двигунами, автомобіль з газовим двигуном (перевозення обладнання, матеріалів, персоналу). Вантажопідіймачі та навантажувачі з дизельними двигунами здійснюють роботу як всередині приміщень, так і на відкритому майданчику.
Яка періодичність здійснення контролю вищеперерахованих засобів на вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах (СО, СН, димність)?
Роз’яснення
Перевіряючі в усному порядку здійснюють контроль 2 рази на рік.
Керуємося ДСТУ 4277:2004 та ДСТУ 4276:2004
Стандарт регламентує вимоги до контролю до вмісту СО,СН, димності у відпрацьованих газах автомобілів з двигунами, що працюють на бензині або газовому паливі. Зокрема, передбачена така періодичність контрольних замірів:
а) на підприємствах, які експлуатують та обслуговують автомобілі: під час технічного обслуговування, після ремонту чи регулювання агрегатів, систем і вузлів, що впливають на вміст оксиду вуглецю і вуглеводнів у відпрацьованих газах, під час вибіркових перевірянь автомобілів, а також на вимогу водіїв;
б) на підприємствах технічного обслуговування і ремонту автомобілів: під час технічного обслуговування автомобілів, після ремонту систем і вузлів, що впливають на вміст оксиду вуглецю і вуглеводнів у відпрацьованих газах, а також на вимогу власників автомобілів…
Матеріал публікується частково. Повна версія – статті «Викиди в атмосферу забруднюючих речовин: три робочі ситуації», журнал «Екологія підприємства» № 5, 20108, ст. 21-27
Джерело: журнал «Екологія підприємства»
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»