На Київщині фірма «Нива Переяславщини» запустила котельню на соломі. Про це пише «Вісник Переяславщини».
Нову котельню “Нива” спорудили на території промислового майданчику для потреб власного виробництва, яке планують розширювати – будувати потужний завод з виготовлення свіжого м’яса та напівфабрикатів. Нині триває підготовчий період: попередньо керівництво компанії інвестує в створення необхідної технологічної інфраструктури.
«Минулого року встановили нову електропідстанцію, підвищивши потужність удвічі, бо коли запуститься завод, то збільшиться споживання електроенергії, а таким чином ми створюємо умови для стабільної роботи електромережі і в селі зокрема», – розповідає директор товариства Віталій Шакель.
Поряд із діючим проммайданчиком торік ввели в експлуатацію новий комплекс споруд для очищення виробничо-побутових стоків комбінату хлібопродуктів, м’ясопереробного підприємства, а також для обслуговування жителів села Переяславське – підприємство надає населенню безоплатну послугу з відведення господарських стоків мешканців приватного сектору.
«У нас котельня надсучасна навіть для країн, які вважають цивілізованими, такими як Норвегія, де я власне її і побачив уперше. Там її збудували для опалення котеджного містечка на 300 будинків. Між іншим, подібні котельні вони проектують під кожного замовника індивідуально, з урахуванням потреб і можливостей. Тобто норвежці, які живуть у холодному кліматі і мають найвищий у світі рівень життя гріються від котелень на соломі! При цьому в країні велике власне видобування природного газу (у світі шоста позиція за обсягами – ред.), але його норвежці продають і заробляють гроші. Тому вони так і живуть», - розповідає Олександр Мостіпан , керівник групи компаній «Нива Переяславщини»
Для уникнення непорозумінь, перед встановленням, керівники компаній попередньо зустрілися з громадою і розказали про особливості котельні. Зокрема, роз’яснили про димові гази при спалюванні соломи. Linka має конструктивні особливості і високий показник ККД, завдяки чому в ньому згорають практично всі рештки. Так викиди попелу (тверді частинки) за державними екологічними нормами в нашій країні допустимі в межах до 150 мг/м3, в Данії – до 50 мг/м3, а в цьому котлі вони не перевищують 5 мг/м3. Для очистити викидів на ньому встановлений фільтр циклонного типу.
“Нива Переяславщини” застосовує технологію спалювання соломи – сировини з коротким відновлювальним циклом і яку вони мають на своїх полях. Це оптимальне заміщення відновлювальними джерелами енергії.
« Раніше стара котельня, що була на території комбінату, працювала на пелетах. Це привозне паливо і недешеве. За економічними показниками котельня на соломі вигідніша, ніж на пелетах, у шість разів і окупиться за три роки. А якщо порівнювати з газовою котельнею, то вигідніше у 12 разів!», , – додає Віталій Шакель.
Котли на соломі з 2009 року компанія встановила на всіх дев’яти свинокомплексах підприємства, яке цілком відмовилося від спалювання природного газу
Автор: Валентина БАТРАК
Джерело: журнал «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»