ВАРТО ЗАУВАЖИТИ!
З 2019 року в Україні застосовується новий порядок справляння і розподілу сум доходів від екологічного податку, зокрема, в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферу. У статті роз’яснено, хто саме належить до платників екологічного податку, а також порядок нарахування, сплати податку і подання звітності.
До платників екологічного податку відповідно до розд. VІІІ Податкового кодексу України (далі — ПКУ) ст. 240 віднесено суб’єктів господарювання, юридичних осіб, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
При цьому суб’єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об’єктах) виключно відходи як вторинну сировину, не є платниками податку за розміщення відходів.
Ставки екологічного податку встановлено ст. 243–248 ПКУ.
Порядок подання податкової звітності та сплати податку визначено ст. 250 ПКУ, відповідно до якої базовий податковий (звітний) період з екологічного податку дорівнює календарному кварталу.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»