Команда «Органічна Україна» долучається до INTERNATIONAL FORUM AGROGREENDEAL-2021, що відбудеться вже 25 лютого за ініціативи Професійної асоціації екологів України
Серед питань, що традиційно виникають в площині деградації і відновлення грунтів:
Були удосконалені технології: точного землеробства, застосування біологічних препаратів, No-till. Тривалий час проводяться дослідження мікроорганізмів у ґрунті та рекультивованих землях. Вивчається роль мікробних угрупувань у ґрунтотворних процесах в розкривних гірських породах, які згодом формують рекультивовані землі. Проводяться дослідження екологічної ефективності біологічного захисту рослин.
Моніторинг показників родючості грунту проводить ДУ "Інститут охорони грунтів України". Результати роботи є на їх сайті. Централізованої роботи по поліпшенню родючості грунтів не проводиться. Лише рекомендації від науково-дослідних установ.
Це залежить від типу деградаційних процесів, які мали місце. Загалом, якщо мова йде про грунт, як компонент екосистеми, а не як засіб виробництва у аграрному секторі, то найефективнішим способом є натуралізація.
Застосування у сівозміні проміжних культур як сидерату (за можливості), внесення органічних добрив, повернення з добривами до ґрунту біогенних елементів, винесених урожаєм, застосування біологічних препаратів для покращення доступності елементів живлення.
Так, в умовах забруднених важкими металами ґрунтів можна отримати безпечну продукцію.
За умови забруднення лише верхнього (0-20 см) шару ґрунту та внесення екологічно обґрунтованої дози добрив можна отримати чисте від важких металів зерно кукурудзи.
Також, забруднені території можна використовувати для вирощування технічних культур, наприклад, ріпаку.
На INTERNATIONAL FORUM AGROGREENDEAL-2021 буде розглянуто:
Реєстрацію на інтенсив закрито!
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»