ПЛАТФОРМА ВЗАЄМОДІЇ «ЕКОПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО – МАЙБУТНЄ ЕКОПРОФЕСІЙ» була проведена сьогодні, 24 листопада. Ініціатива, що зібрала понад 834 учасників з усіх куточків України організована Професійною асоціацією екологів України та Національним центром сталого розвитку в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Проєкт із взаємодії майбутніх природоохоронців, екологів-практиків та науковців засновано у 2020 році і кількість зацікавлених цьогоріч суттєво зросла.
Людмила Циганок, засновниця проєкту, президентка Професійної асоціації екологів України, СЕО Ecobusiness Group, шеф-редакторка журналу «Екологія підприємства», експертка ПРООН у вступному слові зазначила: «Спеціальність «еколог» звучить гордо і престижно,.. але не в Україні (поки що), де найтяжчою проблемою для екологів-випускників є питання працевлаштування.
Що робить еколог сьогодні?
Йому постійно доводиться вивчати технологічні процеси, обладнання, вичитувати робочі проєкти, співпрацювати з розробниками проєктно-нормативної документації, знаходити спільну мову з постачальниками послуг, укладати договори і багато іншого.
Зараз в Україні можна виділити багато напрямків, за якими працював би еколог: природоохоронна діяльність, еколог на підприємстві, екологічна політика, екологічний менеджмент, аудит і страхування, громадські та державні організації, науково-навчальний напрямок.
Щодня з Professional Association of Ecologists of Ukraine ми працюємо над підвищенням престижу професії еколога, а щоб показати майбутнім екологам широкі можливості кар'єрного зростання, ми запросили до широкого діалогу екологічну спільноту».
Сам формат заходу передбачав включення 6 інтерактивних студій
д.т.н., професора, завідувачки кафедри екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету, заступника голови підсекції 101 "Екологія" науково-методичної ради МОН України, експерта Національного Агентства забезпечення якості вищої освіти, співголови наукового комітету ПАЕУ та Сергія Бойченка, професора Київської політехніки, д.т.н., голови науково-технічної Спілки хіммотології
До участі в платформі долучились представники та студенти таких закладів освіти:
Своїм досвідом та баченням шляхів посилення інституційної спроможності поділилися:
Які перспективно затребувані екопрофесії майбутнього?
Екоаналітики у вузьких сферах
Хто: фармакологічні, сільськогосподарські, морські екологи, екоаналітики у будівництві, видобувних галузях тощо.
Що роблять: відповідають за екологічну безпеку на виробництвах та об'єктах, що належать до групи ризику; прогнозують можливі загрози та запобігають їм, знижують кількість виробничих відходів.
Фахівці-екологи
Хто: професіонали всередині компаній, які хочуть стати екологічно відповідальними.
Що роблять: допомагають зменшити негативний антропогенний вплив виробництв.
Фахівці зі зменшення екологічного сліду
Хто: менеджери zero waste, архітектор енергоефективних будівель, еколог-логіст, спеціаліст з рециклінгу.
Що роблять: знижують навантаження на довкілля, зменшують кількість відходів та шкідливих викидів.
Екопропагандисти
Хто: екопродюсери, ековожаті, куратори усвідомленого екотуризму тощо.
Що роблять: допомагають створити екологічне мислення як частину повсякденного життя кожної людини; надихають на турботу про довкілля.
Фахівці з відновлення екосистем
Хто: біоремедіатор, архітектори відновлення екосистем, ветеринари-реабілітологи.
Що роблять: відновлюють ґрунт і рослинний світ, допомагають тваринам, які постраждали внаслідок екологічних катастроф, виправляють наслідки вже завданої шкоди екології.
У 21 столітті екологічне мислення — надпрофесійний навик. Він має бути не лише у фахівців-екологів, а й у всіх, у будь-якій діяльності — від професійної до побутової.
Турбота про довкілля вже частина державної політики, компанії стають екологічно відповідальними. Тому в майбутньому екопрофесії будуть потрібні у всіх сферах життя людини — від видобутку корисних копалин та сільського господарства до туризму та індустрії моди.
Прес-служба ПАЕ
Запрошуємо на навчання у 2021 та 2022
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»