Чи є в України кошти на зелену модернізацію? Питання, що є актуальним не перший рік. Очевидно, в Україні назріла проблема в механізмі розподілу екологічного податку – в цьому ми щоразу переконуємося, спілкуючись з учасниками екологічної сфери.
Як можливо вирішити проблему? Шукаємо рішення разом!
Ми запрошуємо до обміну досвідом всіх, хто має не просто критичне ставлення до існуючої системи, а має реальні пропозиції, бачення та готовий їх аргументувати.
Нагадаємо:
Органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, забезпечують розподіл зарахованих коштів на вищевказані коди бюджетної класифікації у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України:
З 2014 року надходження від екологічного податку не зараховують до спецфонду державного бюджету, і як наслідок, не використовують для покращення стану навколишнього природного середовища; ці надходження «розчиняються» в загальному обсязі надходжень від інших податків і зборів. Отже, надходження від екологічного податку йдуть на інші потреби та не використовуються державою за цільовим призначенням.
Водночас, зарубіжні країни використовують екологічні податки з метою стимулювання інвестиційно-інноваційної діяльності у сфері екології та запровадження найкращих новітніх технологій у виробництво для запобігання негативному впливові на довкілля.
1. В рамках IV Всеукраїнський ЕCOFORUM-2019 екологів підприємств 22 квітня у м. Києві професійна дискусія «Як фіскальний інструмент перетворити в інструмент покращення стану довкілля». Організатор – журнал «ECOBUSINESS».
2. Проект ВІДКРИТА ЕКОплатформа від ECOBUSINESS, 16 травня, м. Київ за темою «БІЗНЕС-ДЕРЖАВА-ДОВКІЛЛЯ: екологічний податок та можливості в Україні». Участь лише у випадку підтвердженої реєстрації! Кількість місць обмежено!
Організатор – журнал «ECOBUSINESS» спільно з Professional Association of Ecologists of Ukraine (PAEU).
Джерело: «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»