Новини

Повернутися до переліку новин

Чи є в України кошти на зелену модернізацію?

Чи є в України кошти на зелену модернізацію? Питання, що є актуальним не перший рік. Очевидно, в Україні назріла проблема в механізмі розподілу екологічного податку – в цьому ми щоразу переконуємося, спілкуючись з учасниками екологічної сфери.

Як можливо вирішити проблему? Шукаємо рішення разом!

Ми запрошуємо до обміну досвідом всіх, хто має не просто критичне ставлення до існуючої системи, а має реальні пропозиції, бачення та готовий їх аргументувати.

Нагадаємо:
Органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, забезпечують розподіл зарахованих коштів на вищевказані коди бюджетної класифікації у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України:

  • 45 % екологічного податку — до загального фонду Державного бюджету України (крім екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення, який зараховується до загального фонду державного бюджету у повному обсязі; екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії строк, який зараховується до спеціального фонду державного бюджету у повному обсязі);
  • 55 % — до спеціального фонду місцевих бюджетів (крім екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів), у тому числі:
    - до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, — 25 %;
    - обласних бюджетів — 30 %;
    - бюджету міста Києва — 55 %.

З 2014 року надходження від екологічного податку не зараховують до спецфонду державного бюджету, і як наслідок, не використовують для покращення стану навколишнього природного середовища; ці надходження «розчиняються» в загальному обсязі надходжень від інших податків і зборів. Отже, надходження від екологічного податку йдуть на інші потреби та не використовуються державою за цільовим призначенням.

Водночас, зарубіжні країни використовують екологічні податки з метою стимулювання інвестиційно-інноваційної діяльності у сфері екології та запровадження найкращих новітніх технологій у виробництво для запобігання негативному впливові на довкілля.

Джерело: «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!